سرکوب حقوق انسانی در حکومت اسلامی ایران، در ابعاد گسترده تر ادامه دارد

سازمان حقوق بشری هەنگاوخبرداد : « یک شهروند اهل پیرانشهر کە ماه گذشته به اتهام  عضویت در حزب دمکرات کردستان ایران بازداشت شدە بود، از سوی دستگاه قضایی حکومت بە حبس محکوم گردید».

ادریس کسروی شهروند اهل پیرانشر بە اتهام عضویت در حزب دمکرات کردستان ایران وبە اتهام فعالیت تبلیغی علیە نظام بە ٧ سال حبس تعزیری محکوم شدە است.

در این گزارش آمده است : «نیروهای ادارە اطلاعات مریوان پس از هجوم به  روستای نی دو شهروند را بە نام های آرام نیک پی و عبداللە بشتام را بە اتهام همکاری با یکی از احزاب کردستانی اپوزسیون حکومت ایران بازداشت و بە مکان نامعلومی منتقل شدەاند».

[محمد نجفی، وکیل دادگستری و فعال حقوق بشر زندانی، که ۲ سال پیش در جریان اعتراضات سراسری در اراک فاش ساخت  که یکی از معترضان جوان به نام وحید مرادی در بازداشتگاه کلانتری۱۳ اراک براثر شکنجه کشته شده‌است بازداشت و به اتهام فعالیت تبلیغی به نفع گروه‌ها و سازمان‌های مخالف نظام به ۱ سال حبس، بابت توهین به رهبری به ۲ سال حبس و به اتهام همکاری با دول متخاصم از طریق انتقال اخبار و اطلاعات به وسیله مصاحبه به ۱۰ سال زندان محکوم شد.

به گزارش سایت  اتحادیه آزاد کارگران ایران اعظم (نسرین) خضری جوادی یکی از اعضای اتحادیه آزاد کارگران و یکی از بازداشت‌شدگان روز جهانی کارگر، در مقابل مجلس حکومت ایران از سوی شعبه ۲۶ دادگاه انقلاب بابت اتهام اجتماع و تبانی برای اقدام علیه امنیت کشور، تبلیغ علیه نظام و اخلال در نظم عمومی مجموعا به هفت سال زندان و ۷۴ ضربه شلاق محکوم شده است

در ادامه این گزارش امده است که امیرحسین محمدی فرد، فعال سیاسی و روزنامه نگار و یکی از بازداشت‌شدگان روز جهانی کارگر، در مقابل مجلس حکومت ایران در چهل و چهارمین روز اعتصاب غذایش به دلیل وضعیت جسمانی نامناسب به بهداری اوین منتقل شده و پس از آن به بند بازگردانده نشده است.

2 دیدگاه‌

  1. این را در حالی مینویسم که اشکانم سرازیر شده اند و قدرت دیدم را کاهش داده اند. چرا این جوانان نگونبخت میهن ما به دستور ملاهای خونخوار بر سر دار اویزان شده اند؟
    ای مردم داخل ایران اگر این گلهای جوان و دلیر را در جلوی چشمانتان پرپر میکنند و شما فقط تماشاگرانی بیشتر نیستید، پس مرگ تدریجی خودتان هم نوش جانتان باد.

  2. تنها راه ممکن برای نجات ایران ، انجام همه پرسی (رفراندوم) آزاد با مشارکت همه ایرانیان داخل و خارج از کشور با هر دین و مذهب و عقیده سیاسی است.

    قانون اساسی بایستی با مشارکت همه ایرانیان تدوین شود. نه اینکه دوباره یک عده دزد بنشینند قانون بنویسند و به زور بخواهند به ملت تحمیل کنند.

    امروز شاهدیم که دولتمردان اظهار شرمندگی میکنند. این ژستهای دروغین برای مردم و کشور هیچ اثر مثبتی ندارد.

    دزدها بایستی معرفی و محاکمه شوند. نه اینکه امروز محاکمه و فردا مجازات دروغین و پس فردا به یک پست و منصب بالاتر انتخاب شوند.

Comments are closed.