سرکوب زندانیان ییگناه ادامه دارد و خانم نازنین زاغری را به کمیسیون پزشکی تهران برده اند

در ادامه آزار و بی رحمی رژیم نسبت به افرادی که برای تامین هدف های نامشروع خود به گروگان گرفته، سازمان حقوق بشر در ایران خبرداد که  حال نازنین زاغری؛ خوب نیست و او را به کمیسیون پزشکی در تهران برده اند .

این سازمان در گزارشی نوشته است که نازنین زاغری-راد تکلیف شهروند ایرانی بریتانیایی از سه سال و نیم پیش به اتهام جاسوسی در اوین زندانی است.و این اتهام را رد می‌کند . بر اساس گزارش‌ها سلامت او در زندان رو به وخامت رفته است .وی  در مقابل کمیسیون پزشکی چهار نفره با چشمانی “اشکبار” خواستار آزادی‌اش به دلایل پزشکی شده است.

ریچارد رادتکلیف همسر خانم زاغری، گفته است : حال وی خوب نیست وقتی نازنین را به محل جلسه می‌بردند احساس کرده پاهایش بی‌حس شده و در مقابل در اتاق کمیسیون زمین خورده و با کمک نگهبان‌ها همان جا نشسته است. او حدود یک ساعت همان جا پشت در معطل مانده است.

در گزارش سازمان حقوق بشر آمده است که قرار است یک کمیسیون پزشکی چهار نفره در تهران ا به این موضوع رسیدگی کند  که خانم زاغری به دلایل پزشکی باید آزاد شود یا باید یک سال و نیم باقیمانده از محکومیتش را سپری کند.

جلسه مشابهی حدود پنج ماه پیش برگزار شد که به آزادی خانم زاغری منتهی نشد. یکی از اعضای کمیسیون قدیم در کمیسیون امروز هم حضور داشت.

و بنا به یک گزارش دیگر، در ادامه سرکوب فعالان مدنی در ایران؛ روح الله میرزایی  فعال مدنی اهل ایلام، از سوی دادگاه انقلاب این شهرستان به ۲ سال زندان محکوم شد

کمپین دفاع از زندانیان سیاسی و مدنی، در گزارشی نوشت که  روح الله میرزایی از سوی شعبه ۲۳ دادگاه انقلاب تهران بابت اتهامات  به گفته آنان “توهین به رهبری و تبلیغ علیه نظام در فضای مجازی” به دو سال زندان محکوم شد.

در ماده ۵۱۴ قانون مجازات اسلامی آمده است که توهین به بنیانگذار و رهبر جمهوری اسلامی از شش ماه تا دو سال محکومیت به همراه خواهد داشت.

یک فعال دانشجویی به نام فرشته طوسی نیز با رای شعبه ۳۶ دادگاه تجدید نظر استان تهران، به اتهام “فعالیت تبلیغی علیه نظام از طریق شرکت در ویژه‌ برنامه روز دانشجوی انجمن اسلامی دانشجویان آزاداندیش این دانشگاه” به ۱۸ ماه زندان محکوم شد.