سریال تلویزیونی در شبکه رسمی رژیم ایران: موساد اسرائیل طراح انفجار در پایگاه موشکی سپاه بوده است

حکومت اسلامی ایران، در یک سریال تلویزیونی که هم اکنون در حال پخش است، ادعا می کند که اسرائیل مسؤول انفجار یک انبار موشکی مهم سپاه پاسداران بوده که تلفات سنگینی به دنبال داشته و زیان مالی عمده ای به وجود آورده بود. در این انفجار که هشت سال پیش روی داد، فردی به نام تهرانی مقدم که “پدر صنایع موشک سازی ایران” معرفی شده بود، همراه با ۲۷ تن دیگر هلاک شدند و ۱۶ نفر نیز زخمی کردیدند. اکنون حکومت ایران در یک سریال تلویزیونی ادعا می کند که این انفجار توسط ماموران اسرائیلی و به دستور موساد (سرویس امنیت خارجی اسرائیل) رخ داده است.

این نخستین بار است که این چنین به صورت رسمی، انگشت اتهام به سوی اسرائیل دراز می شود. ولی دولت اورشلیم هرگز در این ماجرا مسؤولیتی به عهده نگرفته است.

این سریال تلویزیونی که “گاندو” نام گرفته، توسط شرکت با نام “موسسه آوینی” ساخته شده، ولی مسلم است که تهیه این سریال و پخش آن از تلویزیون، بدون موافقت و اجازه قبلی حکومت، امکان پذیر نبوده است.

این انفجار بزرگ، در تاریخ ۲۱ آبانماه هشت سال پیش، در یکی از انبارهای موشکی در پادگان مدرس رخ داد و احتمال زیاد می رود که علت آن، ارتکاب اشتباه از جانب یک یا چند تن از مسؤولان بوده است. ولی در همان هنگام نیز این احتمال مطرح گردید که اسرائیل با فرستادن بدافزار استاکس نت، توانسته بود موجب این انفجار شود. در گزارش های آن هنگام گفته شده بود که انفجار، در حال آزمایش یک موشک رخ داده که موجب قتل فرمانده طراحی موشکی سپاه و ده ها تن دیگر گردیده است. در گزارش های اولیه، تعداد قربانیان چهل تن اعلام شده بود، ولی حکومت بعدا این گزارش را به ۲۷ نفر کاهش داد.

در آن هنگام، خود رژیم اعلام کرده بود که این انفجار مرگبار، در نتیجه حادثه ای رخ داده است. رژیم ایران، موساد اسرائیل را همچنین به قتل شماری از افرادی که دانشمندان اتمی معرفی شده بودند، متهم می سازد. ولی تا کنون هیچ مدرکی برای اثبات ادعای خود ارائه نکرده است.

در هفته های اول پس از انفجار، ادعا شده بود که طراح توطئه انفجار در پایگاه موشکی، اهود باراک نخست وزیر وقت اسرائیل بوده است. ولی این شایعه بلافاصله از جانب سپاهی رمضان شریف سخنگوی سپاه پاسداران و همچنین سپاهی گو.ثری نماینده مجلس رد شده بود.

2 دیدگاه‌

  1. حالا کجاش را دیده اید ؟ منتظر انفجارهای تک تک مراکز نظامی ایران باشید . تهران قلب رژیم در دست ماست . (نئوهاگانا ایران)

  2. ما ملت ایران از هرگونه ضربه اسراییل و هر کشوری به رژیم استبدادی علی خامنه ای عامل روسیه و پاسداران جنایتکارش استقبال می کنیم سپاس از اسراییل .

Comments are closed.