سعید خطیب‌زاده: مردم ایران مرعوب لفاظی قلدرمآبانه ایالات متحده نمی‌شوند

سعید خطیب‌زاده،  سخنگوی وزارت خارجه حکومت ایران در پاسخ به هشدار  پرزیدنت ترامپ  علیه رژیم اسلامی گفته است:

«مردم ایران مرعوب لفاظی قلدرمآبانه رژیم شکست‌خورده و بی‌قانون ایالات متحده نمی‌شوند».

خطیب زاده درحالی از لفاظی قلدرمابانه سخن می گوید که با  نگاهی حتی گذرا به سخنان رهبران بلندپایه حکومت ایران  در بیش از سه دهه گذشته، نشان می دهد که از نگاه ناظران “زشت و کریه” صحبت کردن رهبران جمهوری اسلامی ، به چند سال اخیر و یا یک دهه گذشته محدود نمی ماند، هرچند در این فاصله زمانی احتمالا بیش از هر زمان دیگر این ادبیات در میان دولتمردان و مقامات جمهوری اسلامی رواج یافته است.

سعید خطیب‌زاده در ادامه  تأکید کرد: «این ماییم که پاسخ به جنایات ایالات متحده – از جمله تحریم‌های جنون‌آمیز و کشته شدن قاسم  سلیمانی دشمن شماره یک داعش – را انتخاب می‌کنیم».

پرزیدنت دونالد ترامپ، روز گذشته (آدینه)  در مصاحبه با یک برنامه رادیویی به حکومت اسلامی هشدار داده بود که اگر اقدام بدی علیه ایالات متحده  انجام دهد، «کارهایی علیه آنها انجام خواهیم داد که هرگز قبلا انجام نشده است».

پرزیدنت ترامپ، در  مصاحبه با راش لیمبا، مجری محبوب یک برنامه رادیویی در آمریکا، گفت: «آنها می‌دانند اگر علیه ما اقدامی کنند، هزار برابر هزینه پرداخت خواهند کرد.»».

او در ادامه افزود:   «  رژیم ایران، به خوبی این را می‌داند. آنها اخطار گرفته‌اند: اگر کار بدی علیه ما انجام دهند، بلایی سرشان می‌آوریم که تا حالا سابقه نداشته است».

پرزیدنت ترامپ با اشاره به ضعیف شدن قدرت مالی حکومت ایران گفت:  در دوران ریاست جمهوری او، ایران ابزارهای لازم برای پشتیبانی از سازمان‌های تروریستی را از دست داده است.

رئیس جمهوری آمریکا گفت: «آنها دیگر ثروتمند نیستند، و دیگر صدها میلیون دلار به حماس و همه گروه‌های دیگری که آن همه مشکل به وجود آورده‌اند، نمی‌دهند».