سعید خطیب زاده اهانت به پیامبر اسلام را لجوجانه خواند و آن را به شدت محکوم کرد

سعید خطیب‌زاده، سخنگوی وزارت خارجه حکومت  ایران در واکنش به تکرار اقدامات اهانت آمیز به پیامبر اسلام در فرانسه گفت: “استمرار لجوجانه اقدامات اهانت آمیز به پیامبر اسلام در فرانسه در کمال تاسف در مواردی با حمایت برخی مقامات رسمی نیز همراه بوده است، هرگونه اهانت و بی احترامی به پیامبران الهی، بویژه پیامبر اسلام به شدت محکوم است”.

خطیب زاده  افزود: “بدون تردید تحرکات و اقدامات غیرقابل قبول و خشن سرزده از سوی معدود افراطیون که نشات گرفته از یک تفکر افراطی و انحرافی در جهان اسلام بوده که از قضا صاحبان آن از شرکای سیاسی نزدیک به غرب و آمریکا نیز هستند، به هیچ وجه نمی‌تواند توجیهی برای توهین و بی‌احترامی به شخصیت آسمانی و مورد احترام یک میلیارد و هشتصد میلیون مسلمان در جهان باشد”.

او موضع مقامات فرانسوی را موجب بیشتر شدن «نفرت پراکنی» نامید و گفت: “کما اینکه شاهد برخی حرکات مشکوک و منزجر‌کننده در توهین به ساحت قرآن از سوی معدود جریانات افراطی اسلام‌ستیز در برخی کشورهای اروپایی هستیم که شدیدا محکوم هستند”.

این در حالی که  نسبت به جنایت تکان دهنده سربریدن معلم فرانسوی سکوت کردند و برخی از روحانیون ارشد حکومت اسلامی ایران نیز در موعظه ها و خطبه های خود عملا از سربریدن این دبیر تاریخ جانبداری کردند و آن را منطبق بر قصاص اسلامی دانستند، شایان گفتن است که  تروریست های داعش نیز که هرکس از دیدگاه آنان به مقدسات اسلامی توهین می کرد سر می بریدند .

تحقیقات پلیس فرانسه نشان داد که این تروریست چچنی و نزدیکان او وابسته به گروهای افراط گرای اسلامی در فرانسه بودند حتی نام گروه تروریستی حماس مورد حمایت ایران نیز در این گزارش مطرح شد .