سعید مرتضوی فجیع ترین جنایات را مرتکب شد، ولی به دستور خامنه ای، یک سوم از مجازاتش کاسته شد

به دنبال توصیه علی خامنه ای و دستور رییس قوه قضائیه ، سعید مرتضوی پیش از پایان دوران محکومیت، و با گذراندن دو سوم از مجازات تعیین شده، از زندان آزاد گردید. پاسدار حسین شریعتمداری مدیر مسوول روزنامه کیهان تهران در تمجید از آزاد کردن یکی از بیرحمترین سرکوبگران رژیم، خطاب به ابراهیم رئیسی نوشته بود : آیت‌الله سید ابراهیم ذوالقرنین، دست مریزاد و خدا قوت. ؟؟؟!!!
اعتماد آنلاین در گزارشی نوشت : سعید مرتضوی، دادستان پیشین تهران، عامل قتل زهرا کاظمی روزنامه‌نگار کانادایی-ایرانی در زندان، شکنجه و جنایات وکشتار بازداشتیان کهریزک ازجمله محسن روح‌الامینی، و همچنین پرونده اختلاس تامین اجتماعی که به اتهام معاونت در قتل عمد به دو سال حبس محکوم شده بود،پس از گذران تنها دو سوم از محکومیت خود، توسط رییس قوه قضائیه حکومت از زندان اوین آزاد شد.
براساس ماده ۵۸ قانون مجازات اسلامی، زندانی می‌تواند با احراز شرایطی و بعد از گذشتن دو سوم از دوران محکومیت خود، از زندان آزاد شود.
در این گزارش امده است که علی خامنه ای ، حکم ۱۳۵ضربه شلاق سعید مرتضوی، را در پرونده‌ای دیگر او عفو کرده بود. او همچنین به جرم ورود غیرمجاز به خانه یک نماینده مجلس به شش ماه حبس محکوم شده بود.
سعید مرتضوی پیش از پایان دوران کامل محکومیت زندان اش ، آزاد شد اما دستگاه قضایی ایران با درخواست‌ها برای آزادی زندانیان سیاسی یا مرخصی آن‌ها هم چنان مخالفت می‌کند. و روزنامه‌نگاران و فعالان کارگری و مدنی بازداشت شده از جمله مرضیه امیری، کیومرث مرزبان، عاطفه رنگریز و سپیده قلیان را با احکام سنگین زندان مواجه کرده است.
سعید مرتضوی کسی است که با دارا بودن کارنامه ی کشتار زندانیان سیاسی و شکنجه آنان و همچنین سرکوب معترضین حکومت ایران با حمایت علی خامنه ای و آخوند محمد یزدی به خاطر خوش خدمتی هایش به سرعت از درجه دادیاری به دادستانی تهران رسید .
وی در پرونده کاری اش به گفته امیرفرشاد ابراهیمی، فعال سیاسی و روزنامه‌نگار، به سوء‌استفاده از موقعیت خود برای تجاوز به همسر یک زندانی، متهم و از سوی سازمان اطلاعات سپاه پاسداران بازداشت شد، اما به‌دلیل روابط خانوادگی خود با علی مشکینی و حمایت شدید رهبری از وی پرونده اش نهایتا مختومه اعلام و به تهران منتقل شد.
مرتضوی ۱۹ سال پیش با صدور توقیف ۱۲۰ روزنامه و نشریه ، به‌عنوان قاضی شعبه ۱۴۱۰ مجتمع قضایی کارکنان دولت، معروف به دادگاه مطبوعات، نام خود را مطرح و برخی او را سلاخ مطبوعات خواندند.
مرتضوی در پرونده‌‌های مربوط به مرگ زهرا کاظمی روزنامه‌نگار کانادایی-ایرانی در زندان، پرونده کهریزک و همچنین پرونده تامین اجتماعی عامل اصلی بود وی هم چنین حکم بازداشت بسیاری از اصلاح‌طلبان و معترضان پس از اعتراض‌ها به نتایج انتخابات ریاست‌جمهوری ۱۰ سال پیش ، را شخصا صادر کرد .
حکومت ایران تا قبل از فاش‌شدن پرونده کهریزک، مرتضوی را هیچ‌گاه محاکمه نکرد. اما با اعتراض و افشا موارد گزارش‌شده از شکنجه،تجاوز ،ضرب و جرح و نحوه نگهداری بازداشت‌شدگان ودر نهایت قتل برخی از بازداشت شدگان ۱۰ سال پیش درکهریزک باعث شد تا مرتضوی به‌عنوان متهم این اقدامات شناخته شود .
سازمان دیده‌بان حقوق بشر پیشتر درباره رفتار قوه قضاییه حکومت ایران با سعید مرتضوی اعلام کرده بود: «قوه قضاییه ایران همزمان با پیگرد و زندانی کردن فعالان حقوق مدنی، چشمان خود را بر روی ناقضان حقوق بشر بسته است»
پاسدار حسین شریعتمداری پیشتر گفته بود که عدالت ابراهیم رییسی ،رییس قوه قضانیه شبیه به ذوالقرنین است .؟؟؟!!!