سفارتخانه ها و مراکز اسرائیلی در چند کشور، از بیم تروریست های رژیم ایران، در حال آماده باش است

منابع خبری در اورشلیم فاش ساختند که به دنبال دریافت اطلاعات محرمانه در مورد آن که رژیم ایران قصد دارد به یک رشته اقدامات تعرضی بزرگ علیه اسرائیل دست بزند، سفارتخانه ها و مراکز وابسته به اسرائیل در برخی از کشورهای جهان به حال آماده باش درآمده اند. این دستور، همه سفارتخانه ها را شامل نمی شود، بلکه در مورد کشورهایی به عمل گذاشته می شود که رژیم ایران در آن جا از نفوذ بسیار برخوردار است و تصور می رود که دارای عوامل تروریستی برای انجام برنامه های تعرضی می باشد.

نام کشورهایی که در این ردیف قرار دارند اعلام نشده، ولی می تواند اکثر جمهوری های پیشین اتحاد شوروی مانند آذربایجان و گرجستان را شامل شود و همچنین ترکیه از این نظر وضع حساسی دارد.

در برخی از کشورهای آفریقایی نیز حکومت ایران گروهی از عوامل تروریستی اسلامی را بسیج کرده و ممکن است آن ها را برای آسیب رسانی علیه هدف های اسرائیلی بسیج کند. در چند کشور آفریقایی تا کنون عملیات تروریستی دهشتناکی علیه سفارتخانه های اسرائیل و ایالات متحده رخ داده است.

به گفته منابع اطلاعاتی، حکومت ایران به نقطه ناامیدی از نظر اداره کردن امور کشور و تامین هزینه های جاری نزدیک می شود و عملیات پیشین آن برای آسیب رسانی به امنیت کشورهای دیگر و مختل ساختن عبور آزاد نفتکش ها از خلیج فارس، هنوز هیچ نتیجه ای نداده و ایالات متحده نه تنها عملیات تنبیهی خود علیه رژیم ایران را متوقف نساخته، بلکه هر روز آن را شدیدتر می کند. حتی حمله به تاسیسات نفتی عربستان نیز که بزرگترین و موفقیت آمیزترین اقدام نظامی رژیم ایران بوده، نتیجه ای به دنبال نیاورد و ادامه تحریم های فزاینده، رژیم را به نقطه انفجار تازه ای کشانده است.

حتی تهدید به اجرای آن چه که “گام چهارم در کاهش تعهدات برجامی” نامیده اند، و در واقع چهارمین مرحله نقض تعهدات رژیم ایران در چارچوب آن قرارداد اتمی است، کسی را نمی ترساند.

تحلیلگر رادیو پیام اسرائیل ارزیابی می کند که همین ملاحظات، و اطلاعات محرمانه ای که از سطوح بالای سپاه پاسداران به دست آمده، مقامات امنیتی اسرائیل را به این ارزیابی رسانده که این بار، حکومت ایران، اسرائیل را به عنوان هدف آسیب رسانی برگزیده و قصد انجام یک عمل تعرضی بزرگ را دارد تا به قدرت نمایی خود و ایجاد هراس در کشورهای عامل اجرای تحریم ها ادامه دهد.

آسیب رسانی به هدف های اسرائیلی در یک یا چند کشور خارجی، بری تردید توسط عوامل وابسته به رژیم ایران صورت خواهد گرفت و رژیم به آسانی خواهد توانست هرگونه ارتباطی با آن را تکذیب کند و این همان شیوه ای است که رژیم در رابطه با حمله به تاسیسات نفتی عربستان در پیش گرفت.

در همه سفارتخانه ها و نمایندگی های اسرائیل در سراسر جهان، اقدامات گسترده امنیتی در حدی جریان دارد که ورود متقاضیان را بسیار دشوار می کند. این امر به ویژه در مورد افرادی احساس می شود که ایرانی و یا از کشورهای عرب هستند و یا چهرۀ شرقی دارند.

یک دیدگاه

  1. کاش سازمانهای امنیتی اسرائیل از این تهدید به بهترین شکل به نفع منافع اسرائیل بهره برداری کنند . میتوانند با سازمانهای اطلاعاتی اروپایی و سیا در ارتباط باشند و در یک عملیات فریب عوامل تروریستی ایران را دستگیر کنند . اینکه میتوانند به بهترین شکل نه تنها جلوی اعمال شرارت آمیز رژیم‌ ایران را بگیرند بلکه به یک اجماع جهانی بر علیه ایران دست پیدا کنند و اتحادیه اروپا را متقاعد کنند که هر گونه مماشات و اعتدال در روابط با رژیم ایران برای امنیت جهانی خطرناک خواهد بود .

Comments are closed.