سفارت ایالات متحده در اورشلیم، فردا با مراسم باشکوه گشایش می یابد

یک روز پیش از انجام مراسم رسمی و با شکوه گشایش سفارت ایالات متحده در اورشلیم، یک هیات بلندپایه از مقامات رسمی آمریکایی وارد اسرائیل شد. جشن گشایش سفارتخانه، فردا (دوشنبه) در محل سرکنسولگری ایالات متحده در اورشلیم برگزار می شود و صدها نفر به آن دعوت شده اند.

ریاست هیات نمایندگی دولت آمریکا را دختر پرزیدنت ترامپ، خانم ایوانکا و همسرش جارِد کوشنِر به عهده دارند

ورودی سرکنسولگری آمریکا در اورشلیم، که از فردا سفارت رسمی آن کشور در پایتخت اسرائیل محسوب می شود، با گل های زیبا آراسته شده است. همچنین در خیابان های اصلی پایتخت، پرچم آمریکا در کنار پرچم اسرائیل آویخته شده و تابلوهای بزرگی نصب گردیده که یه میهمانان خوشآمد می گوید.

ایوانکا ترامپ و همسرش وارد فرودگاه تل آویو شدند و مورد استقبال گرم مقامات اسرائیلی قرار گرفتند:

سفیر ایالات متحده در اسرائیل و همچنین بلندپایگان وزارت خارجه اسرائیل، در فرودگاه بن گوریون از میهمانان استقبال کردند و به آنان سخن گفتند و سپس کاروان آمریکای رهسپار اورشلیم شد.

در جشن گشایش سفارت آمریکا سفیران سی کشور جهان و از جمله چند کشور اروپایی و آمریکای لاتین و کشورهای دیگر حضور خواهند داشت، ولی اتحادیه اروپا این آئین را تحریم کرده است.

اسرائیل انتظار دارد که در ماه های آینده، بین شش کشور تا هشت کشور دیگر نیز سفارتخانه های خود را از تل آویو به اورشلیم منتقل سازند.

پرزیدنت ترامپ در حساب توییتر دیروز خود نوشت که “هفته بزرگی در انتظار همگان است”.

یکی از میهمانان بلندپایه آمریکایی که امروز به اورشلیم آمد، وزیر خزانه داری ایالات متحده، استیو منوچین است. وزیر دارایی اسرائیل ، مَشه کَحَلون گفت که فردا با وی دیدار دارد تا درباره تحریم ها علیه حکومت اسلامی ایران به رایزنی بپردازند.

انتقال سفارت ایالات متحده، طبق تقویم میلادی، در سالرزو استقلال اسرائیل انجام می گیرد و این یکی از نشانه های ابراز دوستی از جانب رئیس جمهوری ایالات متحده نسبت به اسرائیل است.

در اورشلیم، در آستانه گشایش سفارتخانه و همچنین سالروز استقلال، تدابیر گسترده امنیتی به عمل آمده و هزاران تن از افراد انتظامی در نقاط مختلف شهر مستقر شده اند.

سازمان های تندرو فلسطینی فردا (دوشنبه) را روز عزای ملی اعلام کرده اند و حماس قصد دارد در طول خط مرزی غزه با اسرائیل تظاهرات خشونت باری به راه اندازد.

حماس از چند ماه پیش ادعا کرده بود که قصد دارد در این روز “راه پیمایی میلیونی” برگزار کند. ولی ارزیابی می شود که در تظاهرات فردا شمار شرکت کنندگان به یکصد هزار نفر نیز نرسد. حماس اکنون شش هفته است که روزهای جمعه به آشوب دست می زند.

همچنین بعید نیست که حماس درصدد برآید در یکی از کشورهای خارجی، مراکز اسرائیلی را هدف حمله قرار دهد.

 

3 دیدگاه‌

Comments are closed.