سفارت ایران در مسکو نسبت به بدرفتاری ماموران فرودگاه مسکو با ایرانیان اعتراض کرد

سفارتخانه حکومت ایران  در روسیە با انتشار اطلاعیه‌ای  از نحوه برخورد با شهروندان ایرانی در یکی از فرودگاه‌های مسکو انتقاد کرده و آن را غیرقابل‌پذیرش خوانده است

در تهران اعلام شد که ماموران امنیتی روسیه در فرودگاه های  آن کشور با مسافران ایرانی بدرفتاری میکنند و از این رو سفارت ایران در مسکو به نحوه برخورد آنان  اعتراض کرد

سفارتخانه حکومت ایران  در روسیە با انتشار اطلاعیه‌ای  از نحوه برخورد با شهروندان ایرانی در یکی از فرودگاه‌های مسکو انتقاد کرده و آن را غیرقابل‌پذیرش خوانده است.و در توصیه به شهروندان ایرانی که قصد سفر به روسیه را  دارند، نوشته است : از تردد به مناطق شمالی و جنوبی روسیه که “شائبه خروج غیرقانونی آنان از مرزهای روسیه” را ایجاد می‌کند، خودداری کنند.

در این اطلاعیه سفارت ایران اشاره‌ای به نام فرودگاه موردنظر و همچنین زمان وقوع حادثه نشده است.

در این اطلاعیه ذکر شده ایران چندین یادداشت اعتراض‌آمیز نسبت به بدرفتاری مأموران روس با شهروندان ایرانی به وزارت امور خارجه این کشور و دیگر نهادهای مربوطه ارسال کرده و مقامات ایرانی نیز دیدارهایی را در این رابطه با مقامات روس داشته‌اند.

مسکو دارای چهار فرودگاه بین‌المللی است. شهروندان ایرانی برای ورود به روسیه نیازمند ویزا هستند.به گزارش منابع خبری پیشتر گزارش‌هایی مبنی بر مهاجرت ایرانیان از شمال روسیە بە کشورهای شمالی اروپا گزارش شده بود.

2 دیدگاه‌

Comments are closed.