سفارت رژیم ایران در دهلی نو: «بمب گذاری در کنار سفارت اسرائیل، به رژیم صلحدوست ایران ارتباطی ندارد»

سفارت حکومت اسلامی ایران در هند، با انتشار بیانیه ای ادعا کرد که در جریان بمب گذاری در فاصله کمی از سفارت اسرائیل در دهلی نو هیچ دخالتی نداشته و آن چه در رسانه های هندی در این زمینه آمده درست نیست و حکومت اسلامی ایران همیشه یک رژیم صلح طلب بوده و عملیات تروریستی را محکوم می داند و هرگز عامل بروز هیچ جنگ یا درگیری در منطقه و جهان نبوده است.

این بیانیه ادعا آمیز در واکنش به خبر روزنامه “هندوستان تایمز” انتشار یافت که هفته پیش از قول مقامات ارشد ضد تروریستی هند اطلاع داده که به دنبال بررسی های دقیق، این بمب گذاری توسط یک گروه کوچک از مسلمانان شیعه در هند، و به دستور حکومت اسلامی ایران بوده که تهدید کرده بود انتقام خون محسن فخری زاده را از اسرائیل خواهد گرفت.

این بمب کوچک، در فاصله چند ده متری از ساختمان سفارت اسرائیل در دهلی نو کارگذاری شده بود که آسیب جانی وارد نساخت ولی به چند اتومبیل زیان مالی رساند که ابعاد آن نیز ناچیز بود.

مقامات ضد ترور هند که نخواستند نامشان برده شود، به هندوستان تایمز گفته بودند که رژیم ایران با رخنه یابی دینی و تروریستی در هند، توانسته است شبکه های خرابکاری برپا سازد.

مقامات امنیتی هند هنوز از بازداشت احتمالی افراد مظنون، خبری منتشر نساخته اند.

از هنگام هلاکت محسن فخری زاده که یکی از دست اندرکاران ارشد برنامه های اتمی رژیم بود، حکومت ایران چند بار کوشید از اسرائیل انتقام بگیرد که یکی از آنها بمب گذاری در نزدیکی سفارت در دهلی نو بود. علاوه بر این، رژیم ایران قصد انفجار سفارتخانه های اسرائیل، ایالات متحده و امارات عربی متحده در اتیوپی را داشت که در آن مورد نیز سوء قصد کنندگان پیش از آن که برنامه خود را به طور نهایی طراحی کنند، بازداشت شدند.

تلاش سوم رژیم ایران، چسباندن دو مین مغناطیسی به بدنه یک کشتی بازرگانی اسرائیلی در دریای عمان بود که آن هم زیان جزیی وارد ساخت.

همین چند روز پیش بود که وزیر دفاع حکومت اسلامی، نظامی امیر حاتمی، دوباره تهدید کرده بود که انتقام سهمگینی علیه اسرائیل در راه است.

با این همه، سفارت حکومت ایران در دهلی نو ادعا کرد که رژیم کنونی ایران همیشه از تروریسم دوری جسته و خود، قربانی تروریسم بوده و هرگز به این گونه عملیات دست نزده است.

حکومت ایران همیشه هرگونه دخالتی را در عملیات تروریستی انکار کرده و هیچ مسئولیتی را به عهده نگرفته است. در مورد انفجار بمب کوچک در نزدیکی سفارت اسرائیل در دهلی نو، سفارت ایران آن را “انفجار مشکوک” توصیف کرده است.

در گزارش دیگری آمده است که علی اکبر صالحی رئیس سازمان انرژی اتمی ایران در یک مصاحبه تلویزیونی گفت که او هیچ نگرانی ندارد که همانند محسن فخری زاده شربت شهادت بنوشد و در راه حکومت اسلامی ایران جان خود را فدا کند.

صالحی که به شبکه تلویزیونی سی بی اس آمریکا سخن می گفت: «عاقبت همه ابناء بشر مرگ است و من از آن هراسی ندارم. بنابراین، چه بهتر که انسان با شهادت به پایان زندگی خود برسد و رهسپار بهشت شود».