سفر مخالفان حکومت ایران و مقامات پیشین دولت ترامپ به اسرائیل، در هفته آینده

هیاتی از مخالفان حکومت ایران به همراه شماری از مقامات دولت ترامپ، قصد دارند هفته آینده از اسرائیل دیدار کنند.

این مأموریت، توسط اندیشکده «آوای آزادی (iVOL)» برنامه ریزی شده است. آوای آزادی، یک موسسه سیاست گذاری برای ترویج آزادی، حقوق بشر و دموکراسی در ایران است که توسط بیژن کیان، پایه گذاری شده است. هیاتی که هفته آینده عازم اسرائیل است، شامل هشت مهاجر ایرانی مخالف جمهوری اسلامی و چهار مقام دولت دونالد ترامپ است و هدف از این سفر، نشان دادن حمایت ایرانیان از اسرائیل در برابر حملات تروریست‌های حماس و جهاد اسلامی می‌باشد که از سوی رژیم ایران پشتیبانی می‌شوند.

این هیات با نمایندگان وزارت امور خارجه اسرائیل دیدار می‌کنند، از یک واحد ارتش اسرائیل بازدید می‌کنند و با کارشناسان امنیتی گفتگو می‌کنند. این گروه قصد دارد، از شهرهای اسرائیلی حاشیه نوار غزه و همچنین مرزهای شمالی بازدید کند تا با تهدیدهای حزب‌الله لبنان از نزدیک آشنا شود. شرکت کنندگان همچنین از مکانهای تاریخی اورشلیم بازدید خواهند کرد.

الی (الهام) کوهانیم

انتظار می‌رود که لن خودورکوفسکی، معاون پیشین وزیر امور خارجه آمریکا، الهام کوهانیم، متولد ایران و  نماینده ویژه دولت ترامپ برای مبارزه با یهودستیزی، و آدام لووینگر استراتژیست پیشین وزارت دفاع آمریکا به این هیات بپیوندند.

بیشتر اعضای این گروه برای اولین بار است که به اسرائیل سفر می‌کنند.