سفیر آمریکا در آلمان:رژیم ایران اینترنت آزاد را برای خود میخواهد اما برای مردم ایران نه

ریچارد گرنل سفیر ایالات متحده در آلمان با بازنشر توییتر علی لاریجانی رئیس مجلس حکومت اسلامی در صفحه توییتر شخصی خود نوشت :رهبران جمهوری اسلامی می خواهند در توییتر حضور داشته باشند اما برای مردم ایران نمی خواهند.

علی لاریجانی امروز شنبه با باز کردن یک حساب کاربری در شبکه توییتر برای خود در اولین پیام توییتری خود نوشت: برای داشتن ارتباط راحت و موثر با مردم عزیز و دیگر مخاطبین خارجی از امروز در توییتر فعال خواهم بود.

فعالیت رهبران حکومت جمهوری اسلامی در فضای مجازی و شبکه‌های مختلف رسانه ای اینترنتی در حالیست که مردم ایران با فیلترینگ شدید این سایت ها و شبکه های مجازی روبه رو هستند و به راحتی امکان دسترسی داشتن به فضای اینترنت را ندارند.

اما در همان حال سران حکومت در این شبکه ها فعال هستند و از این شبکه های اجتماعی برای اهداف سیاسی خود استفاده می کنند.

سفیر ایالات متحده در آلمان نیز به همین دلیل با انتشار توییتری در صفحه شخصی توییتر خود به این نکته اشاره می کند و می گوید سران حکومت جمهوری اسلامی از این فضاهای مجازی استفاده می کنند اما برای مردم ایران را ممنوع کرده اند.

سران حکومت اسلامی خود به خوبی از تاثیرگذاری این شبکه های اجتماعی بر افکار عمومی آگاه هستند و به همین دلیل در سیاست دوگانه از طرفی این شبکه های اجتماعی را به وسیله فیلترینگ برای مردم داخل کشور ممنوع می کنند و از طرف دیگر با در اختیار داشتن اینترنت آزاد برای خود در این فضاهای مجازی فعالیت می کنند.