سفیر آمریکا در آلمان: همه کشورهای اروپایی، باید قانون جدید پارلمان آلمان،علیه رژیم اسلامی ایران را تصویب کنند

ریچارد کرنل سفیر ایالات متحده در آلمان

سفیر ایالات متحده در آلمان، از اقدام پارلمان آن کشور در تصویب قانونی علیه تحریم های فلسطینی نسبت به اسرائیل، به گرمی استقبال کرد و گفت که لازم است همه کشورهای اروپایی قانون مشابهی علیه حکومت اسلامی ایران تصویب کنند.

ریچارد کِرِنِل سفیر آمریکا در برلین گفت که رژیم ایران علنا از نابودی اسرائیل سخن می گوید و به گروه های ترور فلسطینی، که آن ها نیز خواهان نابودی اسرائیل هستند، پول و اسلحه می رساند و از این رو پارلمان های اروپایی باید قوانین مشابهی علیه رژیم ایران نیز به تصویب برسانند.

در قانونی که دو روز پیش (آدینه) با اکثریت بزرگی، از تصویب در بوندستاگ گذشت، گفته شده که ستیز علیه اسرائیل و دولت آن نیز یکی از انواع یهودستیزی می باشد و ملت و دولت آلمان از آن ابراز انزجار می کنند.

منظور قانون گزاران آلمانی در این لایحه، بیشتر سازمانی به نام بی دی اس است که عملا از ترور فلسطینی حمایت می کند و می کوشد مردم کشورهای غربی را به تحریم علیه اسرائیل بکشاند.

این گروه، از جمله می کوشد از حضور هنرمندان خارجی در برنامه های هنری در اسرائیل جلوگیری کند و مردم دنیا را به تحریم کالاهای ساخت اسرائیل، به ویژه کالای تولیدی در آبادی های اسرائیلی نشین در کرانه باختری بکشاند.

در قانون جدید گفته شده که نهادهای دولتی آلمان حق ندارند کمک مالی و یا امکانات دیگری را مانند سالن اجتماعات، در اختیار این گونه سازمان ها قرار دهند، که هدف آن ها ایجاد تنفر نسبت به اسرائیل است و جز ستیز علیه موجودیت این کشور، هیچ هدف دیگری ندارند.

ریچارد گِرِنِل سفیر ایالات متحده در آلمان، در رابطه با تصویب این قانون گفت که حکومت اسلامی ایران نیز دقیقا از همین شیوه ها پیروی می کند و حتی گامی فراتر نهاده و از نابودی اسرائیل سخن می گوید و باید مورد تحریم و نکوهش قرار گیرد و سیاست های آن محکوم اعلام شود.