افشاگری اسرائیل در سازمان ملل پیرامون ابعاد استقرار نظامی ایران در سوریه

دانی دانون سفیر اسرائیل در سازمان ملل عکس ماهواره ای استقرار سپاه پاسداران در سوریه را در شورای امنیت نشان می دهد

در همان حال که یک مقام ارشد سپاه پاسداران تائید می کند که هدف رژیم از استقرار در سوریه آن است که ابتدا بلندی های گولان را از اسرائیل اشغال کند و بعد، به گفته خود “اسرائیلی ها راهی فراری جز دریا نخواهند داشت”، سفیر اسرائیل در سازمان ملل، یکبار دیگر از ابعاد حضور نظامی رژیم ایران در سوریه پرده برداشت و به جامعه بین المللی هشدار داد که به خاطر امنیت جهانی، برای مهار کردن رژیم ایران دست به کار شوند.

دانی دانون، سفیر اسرائیل در سازمان ملل، در نشست روز گذشته (پنجشنبه) در شورای امنیت، از جمله فاش ساخت که شمار کل نظامیان وابسته به حکومت ایران در سوریه بر ۸۲ هزار نفر می رسد. چنین رقمی، یک ارتش کامل به حساب می آید که اسرائیل نمی تواند در مورد خطر آن ساکت بنشیند.

رهبران اسرائیل بارها تاکید کرده اند که در برابر این خطر ساکت نخواهند نشست، و اگر لازم باشد، اسرائیل به تنهایی علیه آن اقدام خواهد کرد و از بهایی که باید بپردازد بیمناک نخواهد بود.

سفیر اسرائیل همچنین در نشست شورای امنیت چندین عکس ماهواره ای از اماکن استقرار افراد سپاه پاسداران و گروه های موسوم به فاطمیون و زینبیون به حضار نشان داد.

به گفته دانی دانون، از میان ۸۲ هزار نفر نظامی، که حکومت ایران حقوق ماهیانه و همه هزینه های آنان را در سوریه می پردازد، سه هزار تن افراد سپاه پاسداران هستند که مستقیما از ایران فرستاده شده اند. در کنار آن ها ۹ هزار نفر اعضای حزب الله لبنان هستند که به دستور رژیم ایران، به سوریه اعزام شده اند.

تعداد شیعیان عراقی و افغانی و غیره که رژیم ایران بسیج کرده و به سوریه فرستاده، حدود ده هزار نفر برآورد شده است و در آن ها، رژیم ایران ۶۰ هزار نفر از شهروندان سوری را برای کشتن هموطنان خویش اجیر کرده که ماموریت آینده آن ها حمله به اسرائیل خواهد بود.

یکی از تصاویر ماهواره ای که سفیر اسرائیل در نشست روز گذشته به اعضای شورای امنیت نشان داد، یک قرارگاه بزرگ سپاه پاسداران در حومه دمشق است که به گفته اسرائیل، مرکز جدب افراد بسیجی و آموزش و انتقال نیرو می باشد. دانی دانون گفت: اسرائیل به این هدف اطلاعات محرمانه خود را افشا می کند تا جهانیان از ابعاد و میزان خطر استقرار نیروهای رژیم ایران در سوریه آگاه شوند.

شورای امنیت نشست روز گذشته را برای بررسی فضیه فلسطینیان برگزار شده بود. ولی سفیر اسرائیل ترجیح داد از ابعاد حضور نظامی رژیم ایران در سوریه، اعضای شورا را آگاه سازد.