سفیر اسرائیل در سازمان ملل:جمهوری اسلامی یک انحراف در قوانین سازمان ملل است.اخراج از کمیسیون مقام زن مهم اما ناکافی است

سفیر اسراییل در سازمان ملل در واکنش به اخراج رژیم ایران از کمیسیون مقام زن سازمان ملل این اقدام جامعه جهانی را گامی مهم در برابر اقدامات وحشیانه رژیم اسلامی  ارزیابی کرد اما در عین حال تاکید کرد که جامعه جهانی باید برای برداشتن گام های مهم تر در برابر رژیم ملایان آماده شود.

رأی‌گیری برای اخراج جمهوری اسلامی از کمیسیون مقام زن سازمان ملل دیروز (چهارشنبه) در شورای اقتصادی اجتماعی سازمان ملل، اکوسوک در نیویورک برگزار شد. ۲۹ کشور از ۵۲ عضو حاضر در این جلسه کمیسیون به اخراج رژیم ایران رأی مثبت و ۸ کشور رأی منفی دادند. ۱۶ کشور نیز رأی ممتنع دادند.

روسیه، سوریه، چین، عمان و ونزوئلا از جمله کشورهایی بودند که به اخراج ایران از کمیسیون مقام زن رأی منفی دادند.

گیلاد اردان در این باره افزود:رژیم ایران نباید در این کمیسیون می ماند چرا که این رژیم زنان را سرکوب می کند و همه ما در این سالها شاهد این امر بوده ایم.سرکوب زنان و به طور کل ملت ایران محدود به اتفاقاتی که پس از مرگ مهسا امینی افتاد نمی شود.جمهوری اسلامی یک انحراف اخلاقی در قوانین سازمان ملل بوده است.

نماینده اسرائیل در سازمان ملل در ادامه گفت:جمهوری اسلامی کم کم متوجه می شود که نمی تواند هر کاری که خواستند را انجام دهند و از آن به سادگی عبور کنند.اما ما نیاز به یک اقدام عملی و کاربردی داریم.

آقای اردان درباره کشورهای درگیر در مذاکرات اتمی و قرارداد موسوم به برجام گفت:من از امضا کنندگان توافق هسته ای با رژیم ایران می خواهم که امروز رسما اعلام کنند که هرگز به توافق اتمی با چنین رژیم قاتل و خشنی برنمی گردند چرا که چنین قراردادی صدها میلیارد دلار پول به جیب آیت الله ها سرازیر می کند و آنها از این پول برای سرکوب زنان و معترضان و حمایت از گروه های تروریستی در همه دنیا استفاده خواهند کرد.

نماینده اسرائیل در سازمان ملل درباره اعتراضات انقلابی ملت ایران در سه ماه گذشته گفت که ما ملت اسرائیل به احترام مردم ایران می ایستیم.

ما میبینیم که این معترضان چگونه خود و خانواده هایشان در برابر رژیم می ایستند من فکر می کنم این معترضان باید الگویی برای سازمان ملل باشند چرا که ما شجاعت آنان را می بینیم اما شجاعت سازمان ملل کجاست؟بیانیه ها و کلمات کافی نیستند برای رژیم خشنی مانند ایران کلمات کافی نیستند مردم ایران توسط قصاب تهران یعنی ابراهیم رئیسی در حال سرکوب شدن هستند برای آنها مهم نیست که مردم در اصفهان آب ندارند و ما می خواهیم در اسرائیل با ملت ایران متحد باشیم و به آنها برای تهیه آب آشامیدنی شان به آنها یاری برسانیم اما رژیم ایران به این مسئله اهمیتی نمی دهد همه دنیا می داند که ملت ایران چگونه از دست رژیم ایران در عذاب هستند.

نسخه کامل صحبت های سفیر اسراییل در سازمان ملل در اختیار شما همراهان گرامی قرار دارد: