سفیر اسرائیل در واشنگتن از ایالات متحده خواست که فشار حداکثری بر حکومت ایران ادامه یابد

رُن دِرِمِر سفیر اسرائیل در ایالات متحده که خواهان ادامه فشار حداکثری علیه رژیم ایران شد

سفیر اسرائیل در ایالات متحده، رُن دِرِمِر به صراحت از پرزیدنت ترامپ درخواست کرد از تغییر سیاست خود در برابر حکومت ایران خودداری ورزید و به آن چه که “فشار حداکثری” نامیده می شود ادامه دهد تا بتوان حکومت ایران را از ادامه برناه های اتمی و موشکی و فتنه گری ها باز داشت.

احتمال دیدار بین پرزیدنت ترامپ و حسن روحانی در حالی مطرح می شود که رژیم ایران با نقض شماری از تعهدات خود در چارچوب برجام، اخیرا سانتریفوژهای جدید و پر سرعتی از نسل ششم به کار انداخته و بعید نیست که اگر این روند ادامه یابد، دوباره به سوی غنی سازی بیست درصدی نیز روی آورد.

از دیدگاه برخی سیاستمداران اسرائیلی، چنین روندی، رژیم ایران را در ابراز قلدری و برداشتن گام های تعرضی بیشتر، تشویق خواهد کرد.

سفیر اسرائیل در واشنگتن به خبرنگاران گفت که ایالات متحده باید به فشار حداکثری ادامه دهد، زیرا پیامدهای آن تا کنون بسیار موثر بوده و اقتصاد حکومت ایران در آستانه ورشکستگی قرار دارد.

رن درمر در پیامی که در آستانه سال نو یهودی “رش هشانا” انتشار داد، ابراز امیدواری کرد که در سال پیش رو نیز، همکاری های نزدیک و گسترده اسرائیل و ایالات متحده همچنان ادامه یابد.