سفیر ایالات متحده در سازمان ملل، یکبار دیگر از رفتار تبعیض آمیز علیه اسرائیل انتقاد کرد و آن را ظالمانه خواند

خانم نیکی هیلی هنگام سخنرانی در شورای امنیت سازمان ملل
خانم هیلی از سازمان ملل خواستار شد از رفتار تبعیض آمیز خود علیه اسرائیل دست بردارد و اگر می خواهد به صلح و امنیت جهان کمکی کند، باید رفتار عادلانه ای را در قبال اسرائیل در پیش گیرد و تبعیض ها را متوقف کند

خانم نیکی هیلی سفیر ایالات متحده در سازمان ملل که ماه آینده به خدمت خود پایان می دهد، در سخنانی، یکبار دیگر شیوه کار سازمان ملل را در تبعیض علیه اسرائیل مورد نکوهش قرار داد و گفت مجمع عمومی نمی تواند اسرائیل را که از موجودیت خود دفاع می کند، با حماس که خواهان نابودی اسرائیل است و به عملیات تروریستی فجیع علیه این کشور دست می زند، در یک کفه قرار دهد.

اشاره خانم هیلی به مباحثات شورای امنیت درباره حملات موشکی از سوی حماس به طرف نواحی مسکونی در اسرائیل بود که طبق پیش نویس قطعنامه ای که ارائه گردید، از اسرائیل و حماس خواسته شده بود که متقابلا  از عملیات تعرضی علیه یکدیگر دست بردارند.

این سرح درحالی ارائه شده بود که حملات موشکی علیه آبادی های اسرائیلی، توسط حماس انجام شد و در ظرف کمتر از دو روز چهارصد و شصت موشک و راکت به سوی اسرائیل شلیک گردید که شماری از آن ها به خانه های افراد اصابت کرد و موجب ویرانی گردید. در این حملات موشکی یک مرد در اسرائیل کشته شد که بعدا معلوم گردید که یک کارگر فلسطینی بوده که با داشتن مجوز در شهر اسرائیلی اشکلون می زیسته است.

خانم نیکی هیلی، در جریان مباحثاتی که هر ماه در نشست شورای امنیت در مورد نزاع فلسطینی – اسرائیلی انجام می گیرد، از جمله گفت که یکسان تصور کردن رفتارهای اسرائیلی و حماس یک ظلم است که شورای امنیت عمدا آن را مرتکب می شود.

سفیر ایالات متحده گفت که در جریان حملات و تعرضات هفته پیش، تنها یک طرف وجود دارد که به تعرض دست زده و یک طرف دیگر وجود دارد که هدف تعرض قرار گرفته و از خود دفاع کرده است.

خانم هیلی از سازمان ملل خواستار شد از رفتار تبعیض آمیز خود علیه اسرائیل دست بردارد و اگر می خواهد به صلح و امنیت جهان کمکی کند، باید رفتار عادلانه ای را در قبال اسرائیل در پیش گیرد و تبعیض ها را متوقف کند.

سفیر ایالات متحده به واقعیت دیگری نیز اشاره کرد و گفت: در همان حال که اسرائیل در واکنش های خود و بمباران ساختمان تلویزیون حماس در غزه کوشید به جان غیرنظامیان آسیبی نرسد، حماس و دیگر سازمان های ترور، موشک های خود را مستقیما به سوی نواحی مسکونی، و به هدف کشتن شهروندان اسرائیلی هدف گیری می کنند.

خانم هیلی پرسید: با توجه به این واقعیت، چگونه شورای امنیت، اسرائیل را در ردیف حماس قرار می دهد و از طرفین، به طور یکسان خواستار توقف عملیات تعرضی می شود؟

در بیانیه شورای امنیت، کوچکترین نکوهشی نسبت به حماس، به خاطر حملات گسترده آن به افراد غیر نظامی اسرائیل نشده بود.

خانم نیکی هیلی در ادامه سخنان خود یادآور شد که گروه موسوم به جهاد اسلامی آزادی فلسطین یک سازمان تروریستی است که حکومت اسلامی ایران آن را در میان فلسطینیان برپا ساخته است.

یک دیدگاه

Comments are closed.