سفیر ایالات متحده در سازمان ملل: رژیم اسلامی ایران با نقض قطعنامه‌های شورای امنیت از گروه‌های تروریستی و نیابتی حمایت می‌کند

کلی کرفت، سفیر آمریکا در سازمان ملل متحد، در ارتباط با حمایت کردن حکومت اسلامی ایران از گروه‌های تروریستی و نیابتی در منطقه گفت:  تهران با این اقدام قطعنامه‌های شورای امنیت سازمان ملل را نقض کرده است.

خانم کرفت با اشاره به سخنان ظریف وزیر خارجه حکومت ایران که تهران را حامی صلح و ثبات در منطقه است، افزود: «اگر جواد ظریف واقعا به آن‌چه امروز گفت باور می‌داشت، در آن صورت ایران می‌بایست حمایت خود از بازیگران غیردولتی را متوقف می‌کرد و به تعهدات بین‌المللی‌ خود پایبند می‌‌ماند».

خانم کرفت با اشاره به فعالیت‌های بی‌ثبات‌کننده حکومت اسلامی ایران در سوریه، لبنان، یمن، و عراق گفت: «تا زمانی که ایران و دیگران از فعالیت‌های تروریستی حماس و جهاد اسلامی حمایت می‌کنند، تلاش‌های خالصانه ما برای کمک به اسرائیلی‌ها و فلسطینی‌ها جهت دستیابی به صلح و ساختن آینده‌ا‌ی بهتر به اتفاق هم، توسط تروریسم به خطر می‌افتد می‌شود و در مناقشه‌ها و خشونت‌های مستمر، غرق می‌شود».

او گفت:‌ «ولی به جای آن ایران  با نقض بسیاری از قطعنامه‌های شورای امنیت سازمان ملل از گروه‌های تروریستی و نیابتی حمایت می‌کند. شما نمی‌توانید هر دو ادعای پشتیبانی از صلح و ثبات، همزمان با حمایت از تروریسم را با هم داشته باشید».

خانم کرفت افزود:  «بررسی جامع وضعیت خلیج فارس» که روز سه‌شنبه ۲۹ مهر ماه در شورای امنیت برگزار شد، نیز گفت: «ایالات متحده تشخیص می‌دهد که ایران بزرگترین تهدید برای صلح و امنیت خاورمیانه است. ما می‌دانیم که وقتی کشورها در کنار هم بایستند و با ایران مقابله کنند، جهان مکان امن‌تری خواهد بود».

او تاکید کرد که ایالات متحده، ایران را «بزرگترین تهدید برای صلح و امنیت در خاورمیانه» می‌داند.

کرفت در ادامه  گفت: «ایالات متحده تشخیص می‌دهد که ایران بزرگترین تهدید برای صلح و امنیت خاورمیانه است. ما می‌دانیم که وقتی کشورها در کنار هم بایستند و با ایران مقابله کنند، جهان مکان امن‌تری خواهد بود.