سفیر ایالات متحده  در سازمان ملل گفت: انتخاب درست، تمدید ممنوعیت فروش تسلیحات به رژیم ایران است

خانم کلی کرفت، سفیر ایالات متحده در شورای امنیت سازمان ملل گفت: ما هیچ انتخاب دیگری غیر از تمدید ممنوعیت فروش تسلیحات متعارف به ایران و گسترش صلح و ثبات در سرتاسر جهان نداریم.

خانم کرفت در گفت و گوی تلویزیونی با فاکس‌نیوز گفت: فکرش را کنید که ۱۹ اکتبر فرا رسیده باشد بدون این که ممنوعیت فروش تسلیحاتی حکومت ایران تمدید شده باشد و چین و روسیه می‌توانند به ایران سلاح بفروشند. ایران سپس می‌تواند این تسلیحات پیشرفته و مرگبار را به سازمان‌های تروریستی خود در سرتاسر جهان از جمله علیه خاورمیانه، اسرائیل، سوریه، یمن، عراق، لیبی، لبنان صادر کند.

او تاکید کرد : ما یک انتخابت واضح داریم. انتخاب بین بزرگترین حامی تروریسم جهان و بین صلح و امنیت در سراسر جهان. ایالات متحده بسیار قاطعانه معتقد است تنها یک راه درست  وجود دارد.

کلی کرفت گفت: ما به طور واضح اعلام کرده‌‌ایم که ایالات متحده از همه ابزارهای خود استفاده می‌کند تا اطمینان پیدا کند ممنوعیت فروش تسلیحاتی، تمدید می‌شود.

او افزود: ‌رژیم اسلامی ایران، بزرگترین کشور حامی تروریسم در جهان است. حکومت ایران  در یمن با تقویت حوثی‌ها، در سوریه با رژیم اسد،‌ ونزوئلا و در عراق با شبه‌نظامیان شیعه، تروریسم را گسترش می‌دهد.

تمدید تحریم تسلیحاتی علیه تهران تحت قطعنامه ۲۲۳۱ شورای امنیت در ۱۸ اکتبر پایان می یابد.

مایک پمپئو وزیر خارجه آمریکا پیشتر و در پیامی به اعضای شورای امنیت گفته بود: این نهاد با یک انتخاب روبرو است: ایستادن برای صلح و ثبات جهانی، همان گونه که بنیانگذاران سازمان ملل می‌خواستند؛ یا این که بگذارد مهلت ممنوعیت فروش تسلیحات به جمهوری اسلامی ایران تمام شود و به ماموریت سازمان ملل که ما تعهد دادیم از آن محافظت کنیم، خیانت کند.