سفیر ایران در بیروت: آماده مبادلات تجاری با لبنان از طریق لیره هستیم

سفیر ایران در بیروت اعلام کرد: آماده مبادلات تجاری با لبنان از طریق لیره هستیم. هدف حکومت ایران تسلط اقتصادی ایران در  لبنان است که ایالات متحده می خواهد مانع ان شود.

محمد جلال فیروزنیا، در این باره گفت:   ایران آماده انجام مبادلات تجاری با لبنان به ویژه در زمینه فرآورده‌های نفتی با لیره است.

این در حالی که دولت لبنان اخیرا از بارگیری کشتی حکومت ایران در بندر این کشور جلوگیری کرد و نگذاشت که بار خود را خالی کند.

او افزود:  ما آماده ایم تا برای انجام هر اقدامی که همکاری‌های ما را گسترش دهد و به لبنان کمک کند، با حسن دیاب، نخست وزیر و  مسئولان لبنانی دیدار و گفتگو کنیم.

فیروزنیا گفت: ما آماده هستیم که در تمامی زمینه‌ها به لبنان کمک کنیم اما هم‌زمان نمی‌خواهیم این کشور را در تنگنا قرار دهیم زیرا طرف‌هایی هستند که از انجام این همکاری‌ها ممانعت می‌کنند. پروژه‌های زیادی وجود دارد که می‌توانیم با آن‌ها به لبنان کمک کنیم؛ پروژه‌هایی در زمینه کشاورزی، صنعت، برق، دارو و بخش‌های مختلف اقتصادی که لبنان به آن‌ها نیاز دارد.

او افزود:   حکومت  ایران علیرغم تحریم‌ها،  پیگیر حمایت از دولت و مردم  لبنان در تمامی زمینه‌های نفت و برق و غیره است.

اگر چه آمریکا نه تنها کمک نمی کند بلکه از کمک های دیگر کشورها از جمله ایران نیز ممانعت می‌کند.

فیروز نیا تاکید کرد: ایران در کنار دولت و ملت لبنان خواهد ایستاد و دائما در کنار نیروهای مقاومت حماس باقی خواهد ماند و اگر اسرائیل امروز هرگونه حماقتی علیه مقاومت مرتکب شود ضربه هایی سخت تر از گذشته خواهد خورد. ما با تمام امکانات سیاسی و اقتصادی در کنار مقاومت خواهیم ایستاد.