سفیر ایران در سازمان ملل:‌اکنون نوبت دولت جدید آمریکاست که تصمیم بگیرد به توافق هسته‌ای برگردد یا نه

مجید تخت روانچی، سفیر ایران در سازمان ملل، در مصاحبه‌ای با ان‌بی‌سی نیوز گفت : ‌اکنون نوبت دولت جدید آمریکاست که تصمیم بگیرد به توافق هسته‌ای برگردد یا نه و تاکید کرد اگر واشینگتن به تعهداتش برگردد، تهران نیز اقدامی مشابه را در پیش خواهد گرفت.

تخت روانچی در پاسخ به این پرسش‌ که ایران برای از سرگیری مذاکرات هسته‌ای چه اقداماتی را در نظر دارد، افزود:  همه‌ چیز به دولت بایدن بستگی دارد و اکنون توپ در زمین آمریکاست.

او در حالی این سخنان را بیان می کند که دونالد ترامپ در طی چهار سال ریاست جمهوری اش به ایران فرصت مذاکره داد اما علی خامنه ای که تصمیم گیرنده کشور ایران است این را نپذیرفت و مذاکره را ممنوع و سم دانست .

سفیر ایران در سازمان ملل در ادامه افزود : «این به دولت جدید آمریکا بستگی دارد که بخواهد سیاست ورشکسته دولت قبل را در پیش گیرد یا اینکه بخواهد فصل جدیدی را بگشاید. کاملا به دولت جدید بستگی دارد. به محض آنکه آنها به تعهداتشان پایبند باشند، ایران نیز به اجرای کامل تعهدات خود باز خواهد گشت».

تخت روان چی در حالی از ورشکستگی دولت امریکا سخن می گوید که ایران هر روز با اعتراضات همگانی مردم به علت فقر و گرانی و تورم به خیابان می آیند و دولت روحانی نیز برای تامین بودجه خود از سفره مردم بر می دارد .

تخت روانچی در ادامه بار دیگر آمریکا را تهدید کرد و گفت: حکومت  ایران انتقام کشته شدن قاسم سلیمانی، فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران، را خواهد گرفت، این جنایت نباید بدون مجازات بماند.