سفیر ایران در لندن:مسئولان سال‌هاست اطلاعات دقیقی در مورد میزان پولشویی در کشور دارند

ساعاتی پس از دفاع قائم‌مقام وزارت خارجه از محمد جواد ظریف در مورد پولشویی در ایران، حمید بعیدی‌نژاد سفیر ایران در لندن نیز اظهار داشت مسئولان سال‌هاست اطلاعات دقیقی در مورد میزان پولشویی در کشور دارند.

بعیدی‌نژاد در توییتر خود نوشت: «مسئولین ذیربط سال‌هاست با رصد مبادی قاچاق، اطلاعات دقیقی در خصوص میزان پولشویی سودهای غیرقانونی که وارد چرخه اقتصادی می‌شوند در دست دارند. در ایران قاچاق مواد مخدر سالانه سه میلیارد دلار، قاچاق سالانه کالا و ارز ۱۲.۶ میلیارد دلار و قاچاق سوخت چهل میلیون لیتر در روز اعلام شده‌اند.»

در روزهای اخبر اصولگرایان مخالف لوایح پولشویی و دستگاه قضایی حملات تندی علیه محمدجواد ظریف وزیر خارجه راه انداخته‌اند.

مقام‌های قوه قضاییه از محمدجواد ظریف خواسته‌اند که مدارک خود در این باره را ارائه دهد و شماری از اعضای جبهه پایداری نیز به دنبال جمع امضا برای استیضاح وزیر خارجه‌اند.

صبح سه‌شنبه مرتضی سرمدی، قائم‌مقام وزارت خارجه، در دفاع از محمدجواد ظریف گفته بود طبق آمار موجود دستکم حدود ۱۰ تا ۱۵ میلیارد دلار در ایران پولشویی صورت می‌گیرد.

پیشتر محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه حکومت اسلامی عنوان کرده بود که پولشویی مسئله ای است که در جمهوری اسلامی سال‌هاست انجام میگیرد و چیزی نیست که بتوان آن را پنهان کرد.

این اولین بار است که یک مقام عالی رتبه حکومت اسلامی آشکارا اعتراف به پولشویی در سطح حکومت و دولت جمهوری اسلامی می کند.

قوه قضاییه حکومت اسلامی بلافاصله به این سخنان محمدجواد ظریف واکنش نشان داده و محسنی اژه ای خواستار ارائه مدارک از سوی محمد جواد ظریف شده بود.

همچنین اعلام شده که نمایندگان مجلس طرحی را در دست دارند که محمد جواد ظریف را در مجلس استیضاح کنند.

اکنون نیز سفیر جمهوری اسلامی در لندن بر مسئله پولشویی درسطح حکومتی تاکید گذارده است.

4 دیدگاه‌

  1. ننگ و نفرت بر رژیمی مافیایی که در قاچاق مواد مخدر ، ترافیک دخترکان خردسال، ترافیک پسرکان، پول شویی ، اشاعه ارتشا، جنگ افروزی ، ترور ، بر باد دادن منابع آب و خاک چهل سال فعال است. اروپای موجد فاشیست و جناح هایی در آمریکا چشم خود را بر واقعیت ها بسته اند. تنها اسراییل است که ماهیت پلید این جانیان را افشا می کند. هیچ تفاوتی بین دو جناح آدم خوار (باندهای متفاوت مافیایی) اینان وجود ندارد.

  2. نفس بودجه گیری نهادهای حکومتی غیر مسئول پول شویی واقعی است، کاری به تعریف این واژه ندارم ، اما این حکومت نمی تواند لایحه ضد پولشویی را تصویب کند!

  3. کاهنان یهود همه ریش دارند نه اینکه من متدین باشم، هرگز، اما من هم به کوری چشم ضداطلاعات سپاه و وزارت اطلاعات و مامورها گرسنه ای (که به خیال خودشون) مخفی فیلم میگیرند ریش میذارم و جلوی زندگیشون رژه میرم، تا داغی باشه روی دل گرسنه های ضداطلاعات.
    و اما؛
    این دعوای زرگری که می بینید وزارت اطلاعات و اصلاح طلب ها با تریبون گردانی وزیر خارجه، ظریف، براه انداختند، فقط و فقط برای اینه که، نگاه ها رو به سمت خودشون معطوف کنند و اعتبار بخرند، تا از این طریق یک کانال برای دولت پنهان و در سایه ی سپاه باز کنن، همون سپاه پاسدارانی که مزد همین اصلاح طلب ها رو میده.

Comments are closed.