سفیر روسیه در اسرائیل: پس از سرکوب تروریستها، ما و ایران از سوریه بیرون میرویم

 

سفیر روسیه در اسرائیل امروز (چهارشنبه) به مقر وزارت خارجه در اورشلیم آمد تا دیدگاه های دولت مسکو را در مورد اخراج دیپلیمات های روس از چندین کشور جهان تشریح کند. اسرائیل یکی از معدود کشورهای وابسته به اردوگاه های کشورهای غربی بود که مسموم شدن جاسوس پیشین روسیه در بریتانیا را نکوهش کرد، ولی انگشت اتهام را به طور مستقیم به سوی روسیه دراز نکرد.

اگاهان گفتند که دیدار امروز الکساندِر شاین سفیر روسیه با مقامات وزارت خارجه اسرائیل فرصت بسیار خوبی بود که درباره دیگر مسائل مربوط به خاورمیانه و جهان، و به ویژه تحولات در سوریه نیز تبادل نظر شود.

در آستانه این دیدار، سفیر روسیه به خبرنگاران گفت که از دیدگاه کشور او هنگامی که جنگ در سوریه پایان گیرد و “گروه های تروریستی” به طور کامل در آن کشور سرکوب شوند، لزومی به ادامه حضور نیروهای بیگانه در سوریه نخواهد بود و همه آن ها باید آن کشور را ترک گویند.

یادآوری می شود که اکنون سه کشور خارجی به صورت فعال در سوریه حضور دارند که عبارتند از: حکومت اسلامی ایران، روسیه و ترکیه. در کنار آن ها ، ایالات متحده حضور ضعیف تری دارد.

اسرائیل بارها ابراز نگرانی کرده که مبادا سپاه پاسداران حکومت اسلامی و حزب الله لبنان در سوریه بمانند و آن جا را به پایگاه اصلی دست اندازی به سوی خاک اسرائیل مبدل سازند.

ولی الکساندر شاین در مصاحبه ای گفت که پس از سرکوب گروه های ترور، باید در سوریه انتخابات آزاد برگزار گردد و با استقرار دموکراسی در آن کشور، همه نیروهای خارجی خاک سوریه را ترک گویند.

این یکی از موارد نادری است که یک مقام رسمی روسیه به طور ضمنی می گوید که ارتش روسیه نیز قصد ماندن در سوریه را ندارد و نیروهای مسلح وابسته به حکومت ایران نیز باید آن جا را ترک گویند.

سفیر روسیه در اسرائیل شب گذشته (سه شنبه) در مصاحبه با شبکه اول تلویزیون اسرائیل گفت که دولت مسکو در برابر اخراج دیپلمات های روسی از چند کشور به تلافی جویی دست می زند و شماری از دیپلمات های آن ها را متقابلا اخراج می کند.

او رفتار کشورهای غربی را “عجیب” خواند و اتهامات را بی اساس دانست او گفت: رفتار کشورهای غربی نسبت به حادثه تاسف بدار در بریتانیا، یک نمایشنامه ساختگی بود و واکنش آن ها بسیار اغراق آمیز است.

دولت اسرائیل در روزهای اخیر کوشیده است خود را از ایجاد تنش در روابط با روسیه دور نگاه دارد و همانگونه که گفته شد، از اخراج دیپلمات های روسی خودداری ورزید و تصور می رود که این سیاست اسرائیل، مورد خرسندی دولت مسکو بوده و دیدار امروز سفیر روسیه با مقامات وزارت خارجه اسرائیل یکی از نشانه های آن است.

8 دیدگاه‌

 1. انچه سفیر روسیه میگوید درست است اما بجای بشار سرکرده تروریستهای وابسته به ایران روی کار خواهد امد و سوریه را به جهنم واقعی علیه اسرائیل تبدیل خواهد کرد. کره شمالی هرگز سلاح های هسته ای خودرا کنار نمیگذارد بلکه مانند ایران مخفی میکند و هدفش بیرون کردن امریکا و سلاح هایش از کره جنوبی است اما امریکا هرگز چنین کاری نکند.

 2. باتوجه به وتوی دائمی قطعنامه های شورای امنیت سازمان ملل توسط این جنایتکاران روس
  و بخاطر تهدید نیروهای آمریکائی توسط روسها درصورت تنبیه بشار جنایتکار بخاطر کشتار مردم خودش با گازهای سمی، حالا هم جهان غرب شروع به بکاربردن روشهای ممکن توسط ناتو وبلوک غرب برعلیه این باند جنایتکار داعش شیعهٔ ایرانی و سوری و اربابشان پوتین جنایتکار روس هستند

  بامید نابودی این باند جنایتکار داعش شیعه و ارباب جنایتکارشان روسیه

 3. سپاه قدس سوریه را به مقصد ایران یعنی شمال ترک می کند پس حزب الله لبنان و ترکیه در سوریه می مانند پس اسرائیل همواره می ماند با موج اعتراضات به مرز و بوم و سرزمین ارتض اسرائیل!!!!!!!

 4. به نام خدا.همین خوزستان ما میگیم آب شور کنی ولی سیاست خیلی پیچیده هست شاید میخان طوری نابودش کنند که هیچ عربی روش ادعا نکنه چون زمین را با هیچ تکنولوژی نمیشه بدست اورد

 5. به قول امیر طاهری روسیه ایران سوریه خانش خانشش را ترک کند پس اسرائیل و فلسطین و ترکیه مثلث خاور نزدیک را تشکیل خواهند داد و ایران منزوی است به شرط مشروط کلاهک هسته ای

 6. به نام خدا.شاید بگی این یک برادر کشی بزرگه ولی جهاد به خاطر کشور و سرزمینه پدری برادر کشی نیست خود خدا هم میگه بیرونشون کنید سوره ۶۰ قرآن شما در اسلام مشترک میشید ولی به سرزمینتون که غاصبان در گذشته ازتون گرفتن بر میگردید حالا یا این زمینها را میفروشند یا مثل فارسیان با خون بیرونشون میکنید فکر کردی ما زیر استیلای سیاسی نظامی عرب موندیم کاری کردیم مرغ های آسمان به حالشون گریه کنند

 7. بسم الله.خدا توی سوره اسرائیل میگه من شما را به مال و فرزندان بسیار بشارت میدم که سرزمینهاتونو پس بگیرید هیچی حتی اسلام آوردن شما در یک حکومت سکولار یک فاجعه ایی برای اعراب به هم میزنه چون عجم که حمایتشون نمیکنه ترکیه خودش اختلاف قومیتی داره ایران همینطور اینا به پشوانه دین حمایت میکنند اگر اسلام بیارین پشتوانشونو میگیرن و در اختلاف اراضی پیروز میشین

Comments are closed.