سفیر پیشین ایالات متحده در اسرائیل:واشنگتن قصد جنگ با ایران را ندارد بلکه آنچه که می خواهد تغییر رفتار حکومت ایران می باشد

دان شاپیرو که مدت چهار سال سفیر  ایالات متحده در اسرائیل بود

سفیر پیشین ایالات متحده در اسرائیل در یک گفتگوی رادیویی اظهار داشت که از دیدگاه وی دولت واشنگتن قصد جنگ با ایران را ندارد بلکه آنچه که می خواهد تغییر رفتار حکومت ایران می باشد به این مفهوم که از فتنه گری در کشور های همسایه خود دست بردارد و برنامه‌های موشکی خود را متوقف سازد و همچنین  تاسیسات اتمی را کاملا برچینند.

دان شاپیرو که مدت چهار سال سفیر  ایالات متحده در اسرائیل بود در این گفتگوی رادیویی تأکید کرد که ایالات متحده از طریق تحریم‌های سختگیرانه اقتصادی می کوشد حکومت ایران را به این جهت سوق دهد که رفتار رژیم ایران را در قبال مشکلات منطقه ای تغییر یابد.

سفیر پیشین ایرادات متحده در اسرائیل یادآور شد که توافق موسوم به برجام که در دوران ریاست جمهوری باراک اوباما امضا شد توافق خوبی نبوده و باید کاملاً تغییر یابد.

این سخنان در حالی بیان می‌شود که برخی از نامزدهای ریاست جمهوری از جانب حزب دموکرات گفته‌اند که باید به برجام بازگشت و آن را بار دیگر مورد اجرا گذاشت.

سفیر پیشین ایالات متحده در اسرائیل گفت که آثار این سیاست سختگیرانه  ایالات متحده بر اقتصاد رژیم ایران کاملاً محسوس می‌باشد و حکومت هر روز بیش از گذشته از درآمدهای فروش نفت محروم می گردد و این امر ممکن است بالاخره رژیم را برای نجات آینده خود وادار سازد که به دور میز مذاکره با ایالات متحده بازگردد و در آن صورت می‌توان برجام بهتری را بر حکومت ایران تحمیل کرد.

در همین مصاحبه رادیویی خانم دکتر تامار گیلدین کارشناس امور ایران در دانشگاه حیفا ابراز نظر کرد که بعید می‌نماید که اجرای مراحل جدید تحریم‌ها به خشکاندن ذخیره های مالی حکومت ایران و در نهایت به برانداختن رژیم منجر شود .

خانم دکتر گیلدین گفت که در سال‌های اخیر بارها تظاهراتهای پراکنده در شهرهای ایران در جریان بوده اما این تظاهرات به صورت منسجم نبوده و نتوانسته یک رهبری به وجود آورد و در سراسر کشور گسترده شود و در آن هماهنگی و همخوانی وجود نداشته است.

یک دیدگاه

  1. پرزیدنت ترامپ به دلیل مشغله شدید کاری در خصوص مقابله با ایران وامنیت اسرائیل تقاضای ملکه الیزابت عزیز رو به ۶ ماه دیگر موکول میکند . درود و برکت بر اسرائیل درو دوبرکت بر بنی اسرائیل

Comments are closed.