سقوط پول ملی، پرواز دلار و شکستن استخوان‌های ملت؛ احمد تاج‌الدینی

بهای دلار در برابر ریال اوج بی‌سابقه‌ای گرفته است. کاهش ارزش پول ملی ایران- ریال- از همان روز انقلاب اسلامی آغاز گردید و حالا در آستانه ۴۰ سالگی بی هیچ مانع و رادعی جهش می‌کند و ظاهرا این قافله ویرانگر سر ِ ایستادن ندارد.

پول ملی نسبت به دلار از زمان انقلاب تا کنون تقریبا ۱۷۰۰ برابر ارزش خود را از دست داده است. برای فهم این ارقام نیاز نیست که علم اقتصاد بدانیم. صدای شکستن استخوان‌های مزدبگیران و ناله‌های مردم زحمتکشی که از عرق جبین نان خورده و می‌خورند، همه جا شنیده می‌شود. کارگزاران رژیم نه کور هستند و نه کر. آنها صدای خرد شدن استخوان ملت را می‌شنوند و از سفره خالی مردم رنجدیده آگاهند.

گماشتگان حاکم بر مقدرات کشور ماموران ستمکاری هستند که ۴۰ سال است خود را موظف به خیانت به کشور و دزدیدن نان از سفره اتباع ایران کرده‌اند. کاربدستان رژیم خودشان مدعی‌اند که سقوط ارزش ریال دلایل داخلی دارد و صرفا به محاصره اقتصادی و جدال با آمریکا مربوط نمی‌شود. این ادعا اتفاقا درست است. وضعیت دردناک اقتصاد کشور ریشه‌اش در شیوه حکومتی است که بر کشور ما به زور زندان، اعدام و شکنجه اعمال شده است.

دزدان بر خزانه مملکت نشسته‌اند، آدمکشان دستگاه قضایی را می‌چرخانند، کلاهبرداران سفیر و وزیر هستند، آیا اینها برهان قاطعی بر آن نیست که فقر و فلاکت ملی ریشه داخلی‌اش قوی و تعیین‌کننده‌تر از عامل خارجی است؟

دلار یک ارز خارجی است که بنا به شاخص‌های اقتصادی، سیاسی و روانی تغییراتی می‌کند و در آینده نیز خواهد کرد. ثبات پولی کشور پیوند مستقیم با ثبات سیاسی و ارزش تولیدات ملی دارد. رژیم حاکم بر ملت، ثبات سیاسی را معدوم و تولید ملی را نابود کرده است.

ثبات سیاسی رابطه مستقیم با احیای حقوق مردم دارد. تنها با احیا و اجرای این حقوق است که حاکمیت ملی که اسّ و اساس ثبات سیاسی است امکانپذیر می‌گردد.

حاکمیت ملی ایران از دو سو مورد تجاوز قرار گرفته است:

۱- توسط حکومتی که بر ضد حقوق ملت اقدام می‌کند.

۲- اپوزیسیون‌نماهایی که در ایجاد یک پیوند سیاسی کارا برای گذار از استبداد به دمکراسی کارشکنی می‌کنند.

این دو نیروی مخرب عامل‌های اصلی خرد شدن استخوان‌های ملت و پرواز قیمت دلار هستند. این دو نیرو دو سر از تنه یک هیولا هستند: هیولای استبداد!