سلامت مردم ایران دستخوش جهل و نادانی، حکومت شده است

ایرج حریرچی، معاون‌کل وزارت بهداشت از افزایش پرشتاب آمار بیماران مبتلا به کورونا در مشهد خبر داد و گفت تنها در مدت کمتر از یک ماه  تعداد مبتلایان در مشهد ۳۰۰ درصد رشد داشته است.

این در حالی که مقامات دینی رژیم ادعا می کنند، اجرای مراسم  مذهبی باعث  شور و شعف می شود و نباید از ان جلوگیری کرد، به نظر می رسد که با توجه به مواضع بیان شده از سوی علی خامنه ای، و تندرویان مذهبی وابسته به او،   دولت روحانی راهی جز تسلیم ندارد .

حسن روحانی، نیز  با وجود آمار بالای کورونا در ایران از برگزاری مراسم «‌عزاداری محرم» در همه مناطق این کشور دفاع کرد و گفت: « نگذاریم جامعه دچار یأس شود،   همه جا باید عزاداری امام حسین برگزار شود، چه در شهر و چه در روستا، چه در جایی که قرمز است یا سفید است».

همچنین عباس موسوی مطلق، رئیس ستاد حوزه علمیه پیش از خطبه‌های نماز جمعه قم نیز گفته است:  کورونا یک «ویروس سکولار» است!‌ که تلاش می‌کند «کشورهای دینی را با آثار مخرب خود به سمت بی‌دینی سوق دهد.» او ضمن دفاع از بسته نشدن مراکز مذهبی در ماه نخست شیوع ویروس کرونا در ایران، بر اجرای مراسم مذهبی محرم و صفر تاکید کرد.

محمد مهدی میرباقری، عضو مجلس خبرگان هم گفت که نباید مجالس محرم به امر مجازی تبدیل شود.

کوتاه مدتی پس از انتشار این دستورالعمل ها از سوی مقامات حکومتی، شمار زیادی از کاربران  در شبکه های اجتماعی در انتقادی گسترده به تاکید مقامات رژیم بر برگزاری مراسم عزاداری محرم؛ از مردم می‌پرسند: دلیل این همه جهل و نادانی چیست؟

از یک سو اعلام می کنند که آمار مبتلایان و فوتی ها در ایران به دلیل کاهش محدودیت‌ها و برگزاری برخی مراسم رو به افزایش است، و از سوی دیگر رئیس جمهوری حکومت  ایران و تعدادی از مقامات مذهبی-سیاسی تاکید دارند که  مراسم عزاداری محرم باید برگزار شود.

همن سیدی، تحلیلگر مسائل سیاسی، در توییتر خود نوشت: «فاجعه یعنی در روزی که امارات کاوشگر به مریخ فرستاده و دانشگاه آکسفورد واکسن کورونا تولید کرده، در ایران خبر اعدام یک زندانی با ابهامات زیاد در پرونده‌اش منتشر میشود و خبر تهدید به اعدام یک زندانی دیگر که قبلا سی سال حبس داده شده، در کنار خبر اصرار مراجع تقلید به برگزاری مراسم محرم است».

در شبکه های اجتماعی آمده است: ما به دروغ های حکومت ایران عادت کرده ایم ، نه آمارشان را قبول داریم، و نه هشدار هایشان را و نه این دستورهای دینی شان را.

یک کاربر پرسیده است: «در روزگاری که متخصصان تاکید دارند که ویروس‌کرونا “قوی تر”شده و تعداد فوتی ها از ۲۰۰ نفر کمتر نمی‌شود، دلیل این همه جهل و نادانی آخوندها چیست؟»

دیگر ی نیز نوشته: جناب روحانی  «مردم در مراسم عزاداری خودشان به ویروس کورونا مبتلا شدند، اما عزاداری محرم کسی را مریض نمی‌کند».؟!!

کاربر دیگری نیز به نام امیر تلاش دولت برای برگزاری کنکور دانشگاه‌ها و مراسم عزاداری محرم اشاره کرده و آن را نشانه بی کفایتی دولت خواند.

محمد –ع نیز نوشته است:   وقتی حج، بزرگترین مراسم مذهبی مسلمانان جهان، برای جلوگیری از انتشار کورونا تعطیل شد، چطور تعطیلی مراسم محرم امکان‌پذیر نیست؟

مقامات حکومت ایران در اوایل اعلام همه‌گیری کورونا در کشور، از تعطیل کردن مراکز مذهبی قم، تعطیلی نماز جمعه و تعطیلی حرم امام هشتم در مشهد خودداری کردند. و همین  امر موجب گسترش ویروس از قم به سایر شهرها شد.

ایران در حال حاضر بیشترین آمار مبتلایان به ویروس کورونا و مرگ و میر در منطقه را دارد و به گفته وزارت بهداشت،  تعداد جانباختگان مبتلایان به این ویروس به بیش از ۱۵هزار نفر رسیده است. که البته درستی همین آمار از سوی حکومت ایران ، نیز توسط سازمان بهداشت جهانی و مرکز پژوهشهای مجلس زیر سوال رفته است؟؟ بسیاری  آمار واقعی مبتلایان را حدود پنج برابر رقم اعلام شده می‌دانند.

محسن هاشمی رئیس شورای شهر تهران نیز گفته بود: تعداد مبتلایان کورونا در ایران بسیار بیشتر از آمار رسمی است

مسعود مردانی، عضو کمیته علمی ستاد مقابله با کرونا در ایران نیز گفته بود که تا الان ۱۸ میلیون ایرانی یعنی حدود ۲۰ درصد جمعیت کشور به کرونا مبتلا شده‌اند.

پیشتر نیز مقام های ایالات متحده بر پنهانکاری حکومت ایران  درباره شیوع ویروس در این کشور تاکید کرده‌اند. مایک پمپئو، وزیر خارجه ایالات متحده با انتشار بیانیه ای با عنوان «دروغ‌های خامنه‌ای درباره ویروس ووهان جان مردم را به خطر می‌اندازد» مطالبی را درباره دروغ‌گویی‌ها و پنهان‌کاری‌های رژیم ایران در رابطه با ویروس کرونا بیان کرد.