سناتورهای آمریکایی درباره دور زدن تحریم های ایران به اروپا هشدار دادند

گروهی از سناتورهای جمهوری‌خواه آمریکایی پنج شنبه دیروز به اتحادیه اروپا درباره هرگونه تلاش برای تضعیف یا دور زدن تحریم های ایالات متحده علیه ایران هشدار دادند.

به گزارش خبرگزاری آسوشیتدپرس این ده سناتور که از مخالفان توافق هسته ای با ایران هستند این هشدار را طی  نامه ای به سفیران بریتانیا- فرانسه- آلمان مطرح کردند.

آنها خطاب به این سه  قدرت اروپایی که با تصمیم آمریکا به خروج از برجام مخالفند  از هر تلاشی برای دور زدن یا تضعیف تحریم ها علیه ایران ابراز نگرانی کردند.

این گروه از قانونگذاران جمهوریخواه آمریکایی در ادامه نامه خود خاطرنشان کردند: هرگونه تلاش برای انجام چنین کاری واکنش کنگره ایالات متحده را در پی خواهد داشت.

تد کروز  نماینده تگزاس -مارکو روبیو نماینده فلوریدا و  تام کاتن نماینده آرکانزاس از جمله سناتورهای شاخصی هستند که نامشان در میان امضا کنندگان این نامه به چشم می‌خورد.

ایران و شش قدرت جهانی گروه پنج به علاوه یک شامل ایالات متحده- بریتانیا- فرانسه- روسیه – چین و آلمان ۲۳ تیر ۹۴ به یک توافق جامع بر سر برنامه هسته‌ای تهران دست یافتند.

دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا که از ابتدا مخالف توافق اتمی بود و آن را فاجعه بار می خواند هشتم ماه می رسما اعلام کرد که واشنگتن  از توافق خارج شده است.

به دنبال خروج آمریکا از توافق هسته ای  که از آن به عنوان برنامه جامع مشترک (برجام) یاد می شود تحریم های هسته ای که پس از اجرای آن لغو شده بود دوباره باز خواهند گشت.

سه هم پیمان اروپایی واشنگتن   که پیش از اعلام تصمیم ترامپ تلاش کردند نظر او را عوض کنند تلاش می‌کنند تا اثر تحریم های آمریکا بر ایران را کاهش دهند تلاشی بی‌فایده که هنوز به نتیجه نرسیده است.

بسیاری از شرکت‌های بزرگ و بیمه های اروپایی تاکنون اعلام کردند که روابط تجاری و سرمایه‌گذاری خارجی خود را در ایران محدود یا به کلی قطع خواهند کرد.

یک دیدگاه

  1. دشمن اسرائیل وایران معلوم دار است چرا به جان هم افتاده ایم نابودی اسرائیل سراغاز نابودی ایران وبرعکس نابودی ایران سرآغاز جنگ علیه کشور وملت اسرائیل خواهد بود پس دشمن ما یکی اهداف ما یکی فرهنگ ما یکی چرا باهم نباشیم تا این تاجران دین را اهداف شوم شان را درنطفه خنثی نسازیم همانطوریکه نیاکان ما چنان درس برایشان داده اند.

Comments are closed.