سناتور ارشد جمهوری‌خواه خطاب به اروپا گفت: آیا با آیت‌الله ها هستید یا مردم ایران؟

سناتور لیندسی گراهام

لیندسی گراهام سناتور ارشد جمهوری‌خواه خواستار همراهی اروپا با آمریکا در تحریم ها علیه جمهوری اسلامی شد.

پیشتر سناتورهای جمهوریخواه آمریکا طی  نامه ای به سفارت های سه کشور اروپایی در مورد همراه نشدن اروپا با آمریکا هشدار داده بودند.

لیندسی گراهام از سناتورهای ارشد جمهوری‌خواه آمریکا در گفتگویی که یکشنبه دیروز با شبکه فاکس‌نیوز انجام داد از کشورهای اروپایی خواست در فشار آوردن به ایران با آمریکا همراهی کنند.

این سناتور گفت: هیچ کدام از مواضع ترامپ مانند رویکرد او در مورد ایران او را خوشحال نکرده است.

ترامپ به گفته لیندسی گراهام در حال همکاری با اعراب و اسرائیل برای منزوی کردن جمهوری اسلامی است و اتحادیه اروپا نیز باید در این مسیر به آمریکا کمک کند.

این سناتور از کشورهای اروپایی خواست به جای تجارت با ایران که به گفته این سناتور در تلاش برای رسیدن به سلاح هسته ای و تجزیه خاورمیانه است به آمریکا کمک کنند تا کمر این رژیم را بشکند.

لیندسی گراهام مردم ایران را دوست  آمریکا و آیت الله های حاکم بر ایران را دشمن خواند.

لیندسی گراهام  از خروج ترامپ  از برجام حمایت کرد و گفت: رژیم ایران پول  به دست آورده از این توافق را نه خرج مردم ایران بلکه  هزینه مخارج نظامی کرده است.

سناتورلیندسی گراهام  به شعار اوباما اوباما یا با اونا یا با ما در اعتراضات انتخاباتی سال ۲۰۰۹- ۱۳۸۸ اشاره کرد و آن را نشانه ای از جدا بودن  مردم با حکومت ایران خواند. سناتورلیندسی گراهام  اروپا را خطاب قرار داده و گفت: خطاب به دوستان اروپایی ام آیا شما با آیت‌الله ها هستید یا با مردم ایران؟

این سناتوراز سیاست دونالد ترامپ و مایک پمپئو در برابر ایران تمجید کرد و از آنها خواست فشار را تا تغییر رژیم ایران بر جمهوری اسلامی ادامه دهند.

سناتور لیندزی گراهام پیش تر در مصاحبه با فاکس نیوز گفته بود: روسیه، کره‌ شمالی و اسلام رادیکال، همه تهدیدند. اما بزرگترین تهدید از نظر من، رژیم ایران است. آنها نازی‌های مذهبی‌اند.

وی گفت: سخنرانی وزیر خارجه در جمع ایرانیان در باره آینده این کشور عالی بود. توئیت پرزیدنت ترامپ هم نشان داد که کلانتر جدیدی در شهر است.

این سناتور جمهوریخواه آمریکایی افزود: ما در ارتباط با ایران در آستانه تاریخ قرار داریم. تغییر رژیم تنها راه نجات خاورمیانه از جنگ دائمی است. این رژیم باید برود. ما با کمک به مردم ایران این رژیم را پایین می‌آوریم.

 

2 دیدگاه‌

  1. لطفآ این پیام مرا از طرف یک شهروند ایرانی به سران اروپا برسانید:
    امروز پرده بر افتاده است؛ و دستهای پنهان شما در روی کار آوردن و چهل سال حمایت از حکومت فاسد جمهوری اسلامی بر همگان آشکار گردیده است.
    سرنگونی حکومت جمهوری اسلامی دیر یا زود دارد اما سوخت و سوز ندارد؛ لذا اگر میخواهید که منافع خود را در آینده ایران بطور کامل از دست ندهید بهتر است دست از دشمنی با ملت ایران برداشته و حکومت جمهوری اسلامی را رها کنید تا به زباله دان تاریخ سپرده شود.

Comments are closed.