سناتور ساندرز که خود یهودی است: ایالات متحده از پشتیبانی یک جانبه از اسرائیل دست بردارد

سناتور برنی ساندرز، نامزد انتخابات ریاست جمهوری از حزب دموکرات، در گذشته نیز بارها از سیاست خارجی اسرائیل انتقاد کرده است

یک سناتور پرنفوذ آمریکایی از حزب دموکرات، خواهان آن گردید که ایالات متحده از ادامه پشتیبانی همه جانبه از اسرائیل دست بردارد و سیاست متوازن تری در منطقه در پیش گیرد.

سناتور برنی ساندرز که خود یهودی است و یکی از باسابقه ترین سیاستمداران ایالات متحده محسوب می شود، درگذشته نیز همیشه اظهاراتی علیه سیاست دولت های اسرائیل از هر دو جبهه راست و میانه داشته است. او در انتخابات پیشین ریاست جمهوری نیز بارها به انتقاد از اسرائیل پرداخته بود.

سناتور ساندرز که یکی از نامزدهای حزب دموکرات در انتخابات پیش رو می باشد، در  توضیح دیدگاه خود گفت که اگر ایالات متحده می خواهد نقش سازنده ای در پیشبرد صلح در خاورمیانه و پایان بخشیدن به نزاع فلسطینی – اسرائیلی ایفا کند، باید سیاست متوازنی در پیش گیرد و از پشتیبانی قاطع و همه جانبه از اسرائیل دست بردارد.

آگاهان می گویند که پس از جو بایدن از سران حزب دموکرات که بیشترین بخت را دارد به مقام نامزد حزب در انتخابات ریاست جمهوری برسد، سناتور ساندرز در ردیف دوم قرار دارد.

سناتور ساندرز گفت که ایالات متحده نمی تواند همیشه و در هر مورد از اسرائیل جانبداری کند، بلکه باید تعادل نشان دهد و گاهی هم به انتقاد از رفتارهای اسرائیل بپردازد.

این سناتور دموکرات، در آخرین سخنان خود، یک بار دیگر دولت بنیامین نتانیاهو را مورد حمله قرار داد و حتی آن را “نژاد پرست” دانست و گفت که او مسؤول بحرانی تر شدن اوضاع می باشد.

2 دیدگاه‌

  1. بزودی درمورد جمهوری اسلامی هم حاضر خواهد شد نعلنگ های خامنه ای را واکس بزند.چپ ها ثابت کرده اند به اخلاق های سیاسی و جوامع پایبندی ندارند.

Comments are closed.