سناتور لیندزی گراهام خطاب به ترامپ: «کاری کنید که رژیم ایران درد را احساس کند»

سناتور لیندزی گراهام خطاب به ترامپ: کاری کنید که رژیم ایران درد را احساس کند

سناتور لیندزی گراهام خطاب به ترامپ گفت: کاری کنید که ایران درد را احساس کند، یک پالایشگاهشان را بزنید، نیروی دریایی شان را غرق کنید.

سناتور جمهوریخواه لیندزی گراهام از کارولینای جنوبی، در برنامه «هیو هوییت (The Hugh Hewitt Show)» روز جمعه توصیه کرد که پرزیدنت ترامپ یک سیاست تهاجمی را در پاسخ به جنگ طلبی رژیم ایران در خلیج فارس اتخاذ کند.

به گفته این سناتور جمهوریخواه کارولینای جنوبی، “غرق کردن نیروی دریایی ایران و حمله به یکی از پالایشگاههای ایران می تواند از جمله اقداماتی باشد که پیامی به ایران می دهد تا دیگر در امور کشتیرانی در خلیج فارس دخالت نکند.”

سناتور گراهام همچنین گفت: «آنها به نفتکشها حمله می کنند. در مقابل، نباید ما به یک پالایشگاه آنها حمله کنیم؟ زیرا اگر شما بخواهید گفتگو کنید تا این کشور را به پای میز مذاکره بیاورید، راهش همین است.»

سناتور گراهام گفت: «آنها لوله های نفت را روی زمین هدف قرار داده‌اند، اما هنوز هیچ واکنشی را احساس نکرده‌اند. بنابراین اگر من رئیس جمهور آمریکا بودم، حمله به یک پالایشگاه یا غرق کردن نیروی دریایی آنها یک علامت انکارناپذیر بود که انجام می دادم.»

در همین رابطه روزنامه نیویورک تایمز گزارش داد که دولت آمریکا گفتگویی جدی را آغاز کرده تا بر سر چگونگی پاسخ گفتن به آنچه که مقامات آمریکایی «جنگ در سایه ایران» می‌دانند، تصمیم‌گیری کند.

به گزارش نیویورک‌تایمز، مقامات پنتاگون بعد از حملات اخیر، پاسخ‌های تاکتیکی مختلفی را مورد بررسی قرار داده‌اند. از اسکورت نفت‌کش‌ها گرفته تا اعزام ۶٠٠٠ نیروی بیشتر دریایی، هوایی و پرسنل نظامی به خلیج فارس. اما هنوز هیچ تصمیمی نهایی نشده است.

سرپرست وزارت دفاع آمریکا نیز انفجار دو نفتکش در دریای عمان را «مشکل جهانی» خواند و گفت که آمریکا به دنبال ایجاد اجماع جهانی در برابر این مشکل جهانی است.

به گزارش خبرگزاری رویترز، شاناهان اعلام کرد که به همراه مایک پمپئو، وزیر امور خارجه آمریکا و جان بولتون، مشاور امنیت ملی کاخ سفید این موضوع را پیگیری می‌کند.

وزارت دفاع آمریکا فیلمی از این حمله تروریستی را منتشر کرد، اما رژیم ایران هرگونه ارتباط خود با حملات تروریستی به نفتکش ها را رد کرده است.

8 دیدگاه‌

  1. سناتور گراهام کاملا درست میگه.نمیشه که ایران موذیانه همه غلطی در خلیج فارس و منطقه بکنه و مرتب بگوید به خدا من نبودم!!در زمان جنگ جهانی دوم هم نیروی دریایی ژاپن ناوهایش رو به صورت انتحاری به ناوهای آمریکا می کوبید که آمریکا بالاخره مجبور شد دو بمب اتمی به شهرهای هیروشیما و ناکازاکی بیندازد.حالا هم در مورد ایران آمریکا بالاخره مجبور خواهد شد که تاسیسات اتمی ایران را بمباران کند یعنی راهی به جز اینکار برایش باقی نمانده است!

    • رژیم ایران حکایت ان ارازلی را دارد که تا وقتیکه شخص مقابل واکنشی نشان ندهد فکر میکند که ان شخص از وی ترسیده و بیشتر و بیشتر به شخص و اشخاص فسار میاورد و ظلم میکند
      ولی همینکه واکنش جدی دید مانند موشی که بدنبال سوراخی باشد خواهد جست

  2. باید به آقای گرام گفت که ما سال هاست درد رو احساس میکنیم و درد که انسان رو نکشه مقاوم می‌کنه اما شما مراقب باش که از ناحیه ما درد رو احساس نکنی چون مسلما باعث نابودی شما خواد شد

  3. اگر اراده دولت آمریکا (برخلاف میل کارتلهای نفتی و تسلیحاتی) سرنگونی حکومت جمهوری اسلامی باشد؛ این یک فرصت طلایی است که میتواند دنیا را با این رژیم فاسد به جنگ بکشد.
    بمباران خطوط نفتی و پالایشگهاهی با حملات هوایی ناشناس و کترل تک تک نفتکشهای عبوری از تنگه هرمز برای توقیف صادرات نفت ایران؛ در ظاهر میتواند اقدامات تنبیهی باشد اما در اصل گامهای اولیه برای سرنگونی این حکومت خواهد گردید.
    زیرا بی تردید حکومتی که اساس آن دیوانگی و بیخردی است در پاسخ به این اقدامات تنبیهی خود وسیله سرنگونی خویش را در گامهای بعدی فراهم خواهد آورد؛ برای مثال حمله به نفتکشها و بستن تنگه هرمز بهای نفت را آنچنان بالا خواهد برد که دنیا را برای سرنگونی این حکومت متحد و بسیج نماید. دولت آمریکا نیز میتواند در این مدت با فروش نفت خود با قیمتهای نجومی هم درآمدزایی کند و هم ضربه سختی به رقبای صنعتی خود در دنیا وارد آورد.
    فقط دولت آمریکا باید اراده کند؛ و اسرائیل با استفاده از لابیهای خود در آمریکا باید برای ایجاد چنین اراده ای در دولت آمریکا تلاش نماید.

  4. اینکه آمریکا در پاسخ به این حملات مشخص ، تنها تهدید می کند ، رژیم شیطانی ولایت فقیه را جسورتر می نماید. امیدوارم پاسخ قاطعی به این حملات تروریستی داده شود.

  5. درود.
    جدا از تمام نگاهها و تحلیلها به ماجرای انفجار نفتکشها در خلیج فارس، یک نکته را از نظر دور نکنیم: سران جنایتکار رژیم ایران گفته بودند که آغازگر جنگ نخواهند بود. این را به صراحت گفتند و خلافش را اکنون در دریای عمان و خلیج فارس شاهدیم. به نظر شما، رژیمی که رهبرش میگوید فتوای عدم استفاده از سلاح اتمی داده است، میتواند از آن استفاده نکند؟ آنها کوچکترین تعهداتشان را نادیده میگیرند چه رسد به سلاح اتمی!!

Comments are closed.