سناتور لیندسی گراهام حکومت ایران را به اتخاذ «واکنشی کوبنده» تهدید کرد

با بالا گرفتن تنش‌ها میان تهران و واشنگتن و رصد نشانه‌های فزاینده‌ای درباره این‌که ایران برای حمله به نیروها یا منافع آمریکایی در خاورمیانه طرح‌ریزی می‌کند، لیندسی گراهام سناتور جمهوری‌خواه آمریکایی رژیم ایران را به اتخاذ “واکنشی کوبنده” تهدید کرد.

گراهام گفته است:  «برای ایرانی‌ها، نباید لحظه‌ای به این فکر بیفتید که سیاست داخلی آمریکا ما را زیر نظر گرفتن همه تحرکاتتان منصرف می‌کند».

او همچنین افزوده است که  «چنانچه لازم شود به اقدامات تحریک‌آمیزتان با نیرویی کوبنده پاسخ خواهیم داد، در ارزیابی‌هایتان اشتباه نکنید».

هزمان در همین رابطه  کریس میلر سرپرست وزارت دفاع آمریکا نیز با انتشار بیانیه ای  گفت که آمریکا از نزدیک به زیر نظر گرفتن ایران ادامه می‌دهد.

او همچنین افزود: «در حالی که امیدورام با صلح و بدون جنگ وارد سال ۲۰۲۱ شویم، پنتاگون برای دفاع از مردم آمریکا و منافع شان آمادگی دارد».

این اظهارات پس از آن مطرح می‌شود که یک مقام آمریکایی به شبکه «NBC News» گفت که ایالات متحده آمریکا نشانه‌های فزاینده‌ای را رصد کرده که نشان می‌دهد ایران در حال طرح‌ریزی برای حمله به نیروها یا منافع آمریکایی در خاورمیانه است.

این مقام آمریکایی با شرط این ‌که نام او فاش نشود، گفته که «خوانش قصدهای ایران سخت و در برخی مواقع غیر قابل پیش‌بینی است». این مقام آمریکایی همچنین افزود که کشورش این نشانه‌ها را جدی می‌گیرد.