سناتور مک کانل: باورم نمی‌شود که موشک‌های ایران بر سر اسرائیل می‌بارد، اما بایدن در پی لغو تحریم‌های موشکی آنها است

سناتور ارشد آمریکایی میچ مک کانل از حزب جمهوریخواه، با انتشار بیانیه‌ای نسبت به عملکرد جو بایدن در قبال رژیم اسلامی و اعمال تروریستی آنها در منطقه خاورمیانه انتقاد کرده و گفته است: «باور این امر سخت و دشوار است که رئیس جمهور ایالات متحده در حالی که موشک‌های اهدایی رژیم ملایان به گروه‌های تروریستی بر سر اسرائیلی‌ها می بارد و پایگاه‌های آمریکا در عراق هدف قرار می‌گیرند و همچنین عربستان مورد حمله موشکی رژیم تهران قرار دارد، بایدن در این اندیشه است که چگونه تحریم‌های موشکی و تسلیحاتی ملایان را لغو کند.»

مک کانل می‌افزاید: «همین چند روز پیش بود که نیروی دریایی ایالات متحده یک کشتی را که پر از سلاح مربوط به رژیم تهران بود و برای حوثی‌ها فرستاده می‌شد، توقیف نمود، و همین شب گذشته بود که گروه تروریستی در یمن به سوی عربستان موشک پرانی کرد.

مک کانل ادامه می‌دهد: «نیروهای تروریستی ملایان در عراق، معترضین را ترور می‌کنند و پایگاه‌های آمریکایی را هدف قرار می دهند.»

من گزارش‌هایی دارم که بایدن و تیم او به صورت پیگیر، برای بازگشت به قراردادی شکست خورده (برجام)، مشغول کار بر روی لغو تحریم های رژیم ملایان هستند. من درک نمی‌کنم که چرا دولت بایدن این همه پیگیر بازگشت به قرارداد حسین اوباما است.

در روزهای اخیر عملکرد بایدن در پیوند با بحران پیش آمده میان اسرائیل و گروه‌های تروریستی در غزه، انتقادهای گسترده‌ای را در واشنگتن در پی داشته است.

دونالد ترامپ با انتشار بیانیه‌ای نسبت به عملکرد جو بایدن انتقاد کرده و او را متهم کرده است که با ضعف خود، بحران‌های متعددی برای آمریکا پدید آورده است.

ایالات متحده به رهبری بایدن، در خصوص حملات تروریستی از غزه به اسرائیل، خواستار خویشتن‌داری دو طرف شده، اما در عین حال جو بایدن بر حق دفاع اسرائیل از خود تاکید کرده است.

شامگاه پنجشنبه، نتانیاهو نخست وزیر اسرائیل، با انتشار پیامی تاکید کرد که حماس بهای سنگینی در پیوند با حملات موشکی به خاک اسرائیل خواهد پرداخت.