سناتور یهودی برنی ساندرز، نامزد دموکرات برای ریاست جمهوری، نتانیاهو را “نژاد پرست” نامید

سناتور یهودی “برنی ساندرز” که همیشه سیاست های دولت های اسرائیل در برابر فلسطینی ها را مردود دانسته است

یکی از نامزدهای مهم حزب دموکرات در انتخابات ریاست جمهوری ایالات متحده، که خود یهودی است، سیاست های دولت کنونی اسرائیل را به شدت مورد انتقاد قرار داد و حتی بنیامین نتانیاهو را یک فرد نژاد پرست توصیف کرد. این سیاستمدار، که برنی ساندرز نام دارد، در یک مناظره مستقیم تلویزیونی با چند تن دیگر از نامزدهای انتخاباتی، همچنین از سیاست های پرزیدنت ترامپ در رابطه با صلح فلسطینی – اسرائیلی به انتقاد پرداخت و این ارزیابی را مطرح ساخت که رئیس جمهوری ایالات متحده، تنها، از اسرائیل جانبداری می کند و منافع فلسطینی ها را نادیده می گیرد.

سناتور برنی ساندرز در گذشته نیز بارها سیاست های منطقه ای اسرائیل را مورد انتقادهای گزنده قرار داده و به ویژه سیاستمداران راستگرای اسرائیل را به باد انتقاد گرفته است.

در مناظره تلویزیونی، جو بایدن که بیشترین بخت را برای گزینش از جانب حزب دموکرات دارد، از دولت ایالات متحده خواستار گردید که اسرائیل را زیرفشار بگذارد برای رسیدن به صلح با فلسطینی ها به تلاش بیشتری دست بزند. جو بایدن گفت که برپایی کشور مستقل فلسطینی در کنار اسرائیل، می تواند بهترین راه حل باشد، ولی نمی توان از طریق کاستن کمک های اهدایی به فلسطینی ها از جانب ایالات متحده، به چنین هدفی دست یافت.

نامزدهای انتخاباتی حزب دموکرات، در مناظرۀ تلویزیونی شب گذشته در ایالات متحده

در این مناظره تلویزیونی، یکی دیگر از نامزدهای حزب دموکرات به نام پیت بوتجج دولت پرزیدنت ترامپ را متهم ساخت که برخی تصمیم گیری های او در سیاست خارجی، به هدف آن است که بتواند بر فضای سیاسی در داخل اسرائیل تاثیر گذار باشد.

سناتور برنی ساندرز، ماه گذشته در سخنرانی در همایش یک سازمان یهودی چیگرا نیز خواستار تغییر سیاست اسرائیل در قبال نوار غزه شده بود.

ساندرز که در همایش یک گروه چپگرای یهودی، از مخالفان سیاست خارجی دولت کنونی اسرائیل، سخن می گفت، از جمله خواستار آن گردید که ایالات متحده ادامه اعطای کمک نظامی به اسرائیل را به تغییر سیاست اسرائیل در برابر نوار غزه مشروط کند.

سازمان یهودی “جِی استریت” در ایالات متحده، به هدف مخالفت با سیاست های دولت راستگرای اسرائیل برپا شده است.

3 دیدگاه‌

 1. آقای سندرز که با بیشرمی تمام خود را به حماقت زده؛ اول پاسخ دهد که در برابر ناامنی های گسترده ای که دموکراتها با سرازیر کردن پول مالیات دهندگان آمریکایی به دست تروریست های جمهوری اسلامی به بار آوردند چه باید کرد؟
  امثال ایشان احمق هایی هستند که بیرون گود نشسته و میگویند لنگش کن.

  • متاسفانه آقای ساندرز دو مشکل بزرگ دارد ، اول چون در کشوری آزاد و امن به نام امریکا زاده و بزرگ شده درک درستی از یهود ستیزی ندارد، اگر ایشان در اسرائیل زندگی میکرد و هر روز موشک و خمپاره از غزه بر سرش پرتاب میشد و یا در خیابان و بازار با چاقو و چماق به جانش میافتادند، فکر کنم دیگر آقای نتانیاهو را افراطی نمی نامید!
   مشکل دوم ایشان هم این است که درک درستی از جهان ندارد و حوزه افکارش در حد همان شهر سانفراسیسکو میباشد، به قول یک مثل ایرانی بنده خدا جلوتر از نوک دماغش را نمیبیند، و از مواضعش درباره جمهوری اسلامی و رابطه اقتصادی امریکا با چین و سایر کشورها ، وقتی آدم به صحبتهایش گوش میکنه، فکر میکنه این مرد همین الان از غار اصحاب کهف اومده بیرون و پانصد سال از دنیا عقبه!!!!

 2. اگر کسی براستی دلش برای فلسطینیان میسوزد باید آنها را تشویق و کمک به مهاجرت از اسرائیل و رفتن به سرزمینهای ثروتمند عربی نماید تا از درآمدهای سرشار آنها بهره مند گردند و صلح به خاورمیانه برگردد.
  اسرائیل به هیچ سرزمینی طمع ندارد و هیچ کس نیز نباید به خاک اسرائیل طمع کند؛ این یعنی صلح در برابر صلح.

Comments are closed.