سنای آمریکا به اتفاق آراء، دو لایحه علیه حزب‌الله لبنان را تصویب کرد

قانون ممانعت از تامین مالی بین المللی حزب الله و قانون استفاده از سپرهای انسانی را متوقف کنید معروف به stop using human shields در سنا تصویب شد

به گزارش آژانس ایران خبر، روز گذشته جمعه ۲۰ مهرماه ۹۷، سایت نشنال امارات متحده نوشت: «سنای آمریکا روز جمعه بیستم مهر، دو لایحه مهم را با حمایت دو حزبی و به اتفاق آرا تصویب کرد که شبه نظامیان حزب الله لبنان را هدف قرار می دهد.»

قانون ممانعت از تامین مالی بین المللی حزب الله و قانون استفاده از سپرهای انسانی را متوقف کنید، معروف به stop using human shields، که در سنای آمریکا تصویب شد، مسیر تحریم های این گروه مورد حمایت رژیم ایران را هموار می‌سازد.

قانونگذاران سنای آمریکا، متمم های قانون ۲۰۱۷ اچ آی اف پی- ممانعت از تامین مالی بین المللی حزب الله را برای امضای پرزیدنت ترامپ فرستادند.

در روزهای آینده این دو لایحه امضا و به قانون تبدیل خواهد شد.

این قانون به دنبال افراد خارجی و شرکت‌هایی خواهد بود که داوطلبانه به حمایت مادی و تکنولوژیکی از حزب الله و وابستگان آن اقدام می‌کنند.

ارگانهای تحریم‌شده، صندوق بین المللی بیت المال- انجمن حمایت از مقاومت اسلامی- جهاد البنا- اداره امور خارجی حزب الله- تلویزیون المنار- رادیو النور- و گروه رسانه‌های لبنان خواهد بود.

قانون ممانعت از سپر انسانی سنای آمریکا، همچنین تحریم‌هایی را علیه گروه‌هایی مانند حماس و القاعده اعمال می‌کند.

این گروه‌ها متهم هستند که از سپرهای انسانی در جنگ ها کمک می گیرند.

تحریم شرکت های وابسته به حزب الله لبنان

وزارت خزانه داری آمریکا با هدف مختل کردن شبکه‌های حمایت مالی حزب الله، یک فرد و هفت شرکت وابسته به این گروه را به فهرست تحریم‌های خود افزود.

خزانه داری آمریکا با صدور بیانیه ای اعلام کرد که یک شهروند لبنانی به نام “محمد عبدالله الامین” را در فهرست تروریست‌های جهانی قرار داده است.

همچنین دولت آمریکا علاوه بر این فرد، در یک تحریم جمعی نام هفت شرکت مستقر در لبنان را که تحت مالکیت یا کنترل الامین هستند به این فهرست اضافه کرده است.

در بیانیه وزارت خزانه داری آمریکا تأکید شده دولت آمریکا در سال ۲۰۱۸ بیش از هر زمان دیگری تحریم‌های مرتبط با

حزب الله لبنان را اعمال کرده است.

طبق قوانین آمریکا شهروندان این کشور از انجام معاملات تجاری با افراد و موسسات تحریم شده منع میشوند.