سنای آمریکا درباره “تقلب” در انتخابات تحقیق می‌کند

لیندسی گراهام، سناتور ارشد جمهوری‌خواه و رئیس کمیته قضایی مجلس سنای آمریکا

لیندسی گراهام، سناتور ارشد جمهوری‌خواه و رئیس کمیته قضایی مجلس سنای آمریکا که پیشتر از مواضع دونالد ترامپ رئیس‌جمهور آمریکا درباره بروز تقلب در انتخابات حمایت کرده بود، اعلام کرد که کمیته امور قضایی مجلس سنا درباره سوء رفتار مجریان انتخاباتی و اقدامات مغایر قانون در این انتخابات تحقیق می‌کند.

بنا بر گزارش هیل، نشریه نزدیک به کنگره آمریکا، «لیندسی گراهام» اعلام کرد که این کمیته درباره همه اتهام‌های وارد شده درباره رفتارهای مغایر با قانون در انتخابات اخیر ریاست جمهوری تحقیق می‌کند.
این سناتور ایالت کارولینای جنوبی که توانست در انتخابات اخیر بار دیگر کرسی خود در مجلس سنا را حفظ کند، همچنین خبر داد، از یکی از کارکنان اداره پُست ایالت پنسیلوانیا استشهادنامه ای دریافت کرده که در آن مقام‌های این ایالت را به برنامه ریزی برای چیدن طرحی به منظور تغییر تاریخ آرای پُستی و عقب بردن زمان آنها متهم کرد.

لیندسی گراهام در یک بیانیه اعلام کرد، ستاد انتخاباتی ترامپ به او یک استشهاد محلی از سوی «ریچارد هاپکینز» کارمند اداره پُست شهر «اِری» در پنسیلوانیا داده است.

هاپکینز در این استشهاد افشا کرده که مسئول اداره پُست این شهر به کارکنانش گفته بود، تاریخ برگه های رای پُستی را به عقب بکشند تا وانمود شود این برگه ها قبل از سوم نوامبر (موعد برگزاری انتخابات ریاست جمهوری) جمع آوری شده‌اند در حالی که تاریخ جمع آوری بسیاری از این برگه ها چهارم نوامبر (روز بعد از انتخابات) یا حتی بعد از آن بوده است.

رئیس جمهوری‌خواه کمیته امر قضایی مجلس سنای آمریکا در بیانیه منتشر شده خود تصریح کرد، ضروری است که درباره همه این موضوعات و سوءرفتار مجریان برگزاری انتخابات به ویژه انتخابات از طریق پُست تحقیقات شود تا صحت انتخابات تضمین شود.

وی افزود: «انتخابات ریاست جمهوری در چند ایالت بسیار نزدیک به هم بوده و به عنوان رئیس کمیته قضایی سنا این را می گویم که همه اتهام‌های معتبر در خصوص بی نظمی ها در رای دادن و سوءرفتارها جدی گرفته خواهند شد و من اجازه نخواهم داد این اتهام‌ها لاپوشانی شود».

گراهام همچنین از وزارت دادگستری آمریکا خواست به ادعاها و اتهام‌های مطرح شده در خصوص انتخابات تحقیق کند.

این سناتور جمهوری‌خواه اعلام کرد، با مدیر کل اداره پُست آمریکا در خصوص اتهام های مطرح شده علیه اداره پست شهر اِری ایالت پنسیلوانیا تماس می گیرد و درخواست حضور هاپکینز در جلسه استماع کمیته قضایی سنا را خواهد داد.