سه چریک مسلح فلسطینی هنگام تلاش برای رخنه یابی از غزه، در رویارویی با سربازان اسرائیلی کشته شدند

چریک های وابسته به سازمان های ترور فلسطینی در غزه، یکبار دیگر درصدد برآمدن با پاره کردن جدار سیمی مرزی بین غزه و اسرائیل، به خاک این کشور رخنه یابند و به عملیات آدمکشی دست بزنند. ارتش اسرائیل واکنش فوری نشان داد و در جریان رویارویی مرزی، سه تن از چریک های مسلح فلسطینی کشته شدند. همچنین هلیکوپترهای نظامی اسرائیل به پرواز در آمدند و تانک های اسرائیلی، به سوی نقاط استقرار چریک ها در غزه آتش گشودند.

گروه تروریستی حماس که تسلط بر نوار غزه را به دست دارد، در اعتراض به این رویداد، به سازمان ملل شکایت برد و همچنین از مصر خواستار شد در این جریان دخالت کند. این اعتراض در حالی بیان می شود که خود عوامل تروریستی در غزه بودند که قصد رخنه یابی به خاک اسرائیل را داشتند و به جدار مرزی نزدیک شده و می خواستند آن را پاره کنند و اسرائیل حق دارد از امنیت خود دفاع کند.

در یک هفته اخیر چندین مورد از این قبیل رخ داده و جوانان فلسطینی قصد رخنه یابی به خاک اسرائیل را داشته اند که اسرائیل واکنش فوری نشان داده و آن ها را از پای در آورده اند.

بخری تحلیلگران اسرائیلی بر این باورند که حماس همچنان می خواهد آرامش مرزی برقرار باشد تا اسرائیل با انتقال مبالغ بیشتری از پول اهدایی قطر به غزه موافقت کند. آن ها ارزیابی می کنند که تعرضات اخیر کار یک گروه خودسر فلسطینی است که با این کار می خواهند به آن چه که “سازشکاری حماس” در برابر اسرائیل می نامند اعتراض کنند.

علاوه بر توطئه تروریستی ب گذشته که با هلاکت سه تروریست فلسطینی پایان گرفت، در روزهای اخیر چندین حمله موشکی نیز از داخل غزه علیه آبادی های پیرامونی غزه صورت گرفته است.

شب گذشته دوباره سه موشک از غزه به سوی خاک اسرائیل شلیک شد که آسیب جانی به دنبال نداشت. ولی اسرائیل این حملات موشکی را با وخامت زیاد تلقی می کند و همیشه در پاسخ به آن، شماری از هدف های نظامی حماس در نوار غزه را مورد حمله قرار می دهد.

در مورد حادثه تیراندازی شب گذشته، اعلام شد که رصدگرهای ارتش اسرائیل در خط مرزی با غزه، با کمک دوربین های نصب شده، مشاهده کردند که پنج فلسطینی مسلح قصد رخنه یابی به خاک اسرائیل را دارند که بلافاصله با اقدامات پیشگیرانه اسرائیل روبرو شد که هلاکت سه تن از چریک ها را به دنبال آورد.

منابع آگاه در غزه می گویند که سه خرابکار هلاک شده، همگی عضو سازمان تروریستی جهاد اسلامی آزادی فلسطین بوده اند که توسط حکومت ایران تغذیه مالی و تسلیحاتی می شود.