سوریه از حمله نظامی جدید اسرائیل خبر داد منابع آگاه گفتند کارخانه تسلیحاتی زیر نظر رژیم ایران هدف قرار گرفته است

دولت سوریه یک بار دیگر اعلام کرد که نیروی هوایی اسرائیل نقطه ای را در خاک آن کشور هدف موشک قرار داده است. دولت دمشق ادعا می کند که محل ویران شده، یک مرکز تحقیقات علمی بوده، ولی منابع خبری اوپوزیسیون سوریه می گویند که این مکان یکی از مراکز تکنولوژی زیر نظارت حکومت ایران، به هدف ساخت موشک های جنگی بوده است.

اسرائیل طبق معمول، از واکنش نسبت به این گونه خبرها خودداری می ورزد و آن را تائید یا تکدیب نمی کند.

یک وزیر ارشد کابینه اسرائیل، دکتر یوال اشتاینیتس، امروز (دوشنبه) در یک مصاحبه رادیویی گفت که هدف اسرائیل جلوگیری از استقرار دائم نیروهای ایرانی در سوریه است. وزیر دفاع نیز گفته بود که اسرائیل در هر نقطه ای از خاک سوریه که از وجود نیروهای ایرانی آگاه شود، وارد عمل خواهد گردید.

خبرگزاری دولتی سوریه، سانا، تائید کرد که محل بمباران شده، یک مرکز صنعتی بوده است. منابع آگاه می گویند که در این مکان، کارشناسان موشک سازی سپاه پاسداران، همکاران سوری خود را تعلیم می داده اند.

در یک گزارش دیگر اوپوزیسیون سوری آمده است که در این محل، جنگ افزارهای شیمیایی و بشکه های حاوی مواد منفجره تهیه می شده است. ارتش سوریه این بشکه ها را با هلیکوپتر به روی مردم غیرنظامی پرتاب می کند تا آن ها را به قتل برساند.

منابع سوری می گویند که این مکان با اصابت ده فروند موشک هدف قرار گرفت. ولی منابع خبری در لبنان گفتند که شب گذشته، شمار زیادی از هواپیماهای جنگنده اسرائیل در حریم هوایی نزدیک به مرز سوریه در حال پرواز بوده اند.