سوریه: جنگنده های اسرائیلی دوباره حمله کرده اند. گزارش: پایگاه هوایی مهم سوریه هدف قرار گرفت

ارتش سوریه اعلام داشت که جنگنده های اسرائیلی یک بار دیگر نقاطی را در خاک آن کشور هدف موشک قرار داده اند. در بیانیه ارتش سوریه آمده است که این حمله در نزدیکی شهر حمص صورت گرفته است.

در این بیانیه، مانند همه حملات پیشین که به اسرائیل نسبت داده شده، ادعا گردید که پدافند هوایی سوریه توانسته است اکثر موشک ها را در هوا شکار کرده و نابود سازد – ولی همزمان تائید کرد که خسارات مالی وارد شده، ولی درباره جزئیات آن توضیحی نداد.

آگاهان امور نظامی احتمال می دهند که این حمله هوایی، علیه یکی از بزرگترین پایگاه های هوایی ارتش سوریه به نام تی – فور بوده که در حومه شرقی شهر حمص قرار دارد.

آگاهان می گویند که سپاه قدس در این فرودگاه حضور گسترده ای دارد و پهپادهای ارسالی به سوریه را در این پایگاه انبار کرده و در گذشته نیز چند بار هدف حمله اسرائیل قرار گرفته است.

در حمله ای که کمتر از دو سال پیش روی داد، رژیم ایران تایید کرد که هفت تن از نظامیان برجسته سپاه قدس کشته شده اند. رژیم در صدد انتقام جویی برآمد، ولی تعرضات آن علیه اسرائیل خنثی گردید.

چند روز پیش نیز حمله ای در حومه دمشق علیه مواضع نظامی صورت گرفت که به گفته سازمان دیده بان حقوق بشر سوریه، هفت تن از نظامیان وابسته به حکومت ایران کشته شدند.

با آن که ارتش اسرائیل به طور علنی مسئولیت این حملات را به دوش نگرفته، ولی سخنگوی ارتش اسرائیل روز گذشته (چهارشنبه) گفت: «اسرائیل برای جلوگیری از استقرار سپاه قدس در سوریه به همه اقدام لازم دست می زند». او گفت: «اسرائیل برای تامین هدف های راهبردی خود به عملیات مورد نیاز دست می زند».

سال گذشته اسرائیل کارخانه ای را در حوالی حمص هدف قرار داد که موشک های ساخت رژیم ایران را به موشک های نقطه زن مبدل می ساخت.