سوریه دوباره از حمله موشکی اسرائیل به مواضع سپاه قدس ایران خبر داد

سوریه اعلام کرد که ارتش اسرائیل یک بار دیگر، مواضعی را در خاک آن کشور هدف حمله قرار داده، ولی سامانه های ضد هوایی سوریه توانسته اند چند موشک را شکار کنند. با این همه، در گزارش هایی که ار دمشق رسیده، آمده است که انفجارهایی در حومه آن شهر شنیده شده است. اوپوزیسیون سوریه می گوید که هدف این حملات، انبارهای اسلحه متعلق به سپاه قدس و شمار دیگری از جنگجویان تحت حمایت رژیم ایران بوده است. اسرائیل به سکوت در این زمینه ادامه می دهد.

در گزارش خبرگزاری دولتی سوریه آمده است که شب گذشته چندین موشک زمین به زمین، از خاک اسرائیل و از نقطه ای در بلندی های گولان، به سوی هدف هایی در نزدیکی دمشق شلیک شده که ارتش سوریه توانسته است آن ها را در هوا شکار کند.

ولی تردیدی نیست که شماری از موشک ها به هدف اصابت کرده و موجب وقوع انفجارها شده است. هنوز از هویت دقیق نقاط آسیب دیده و ابعاد آن خبر موثقی در دست نیست و حکومت سوریه مطلبی در این زمینه انتشار نداده است.

اسرائیل چند ماه پیش فاش ساخته بود که با اجرای بیش از دویست حمله هوایی، بیش از یک هزار قرارگاه و یا مواضع افراد سپاه قدس و حزب الله لبنان و گروه های دیگر وابسته به رژیم ایران را مورد حمله قرار داده است.

اوپوزیسیون سوریه می گوید که این بار نیز مواضع وابسته به پاسداران آسیب دیده، ولی درباره جزئیات آن هنوز خبری نرسیده است.

دبیر سازمان حقوق بشر سوریه به خبرنگاران گفت که صدای انفجارها در بخش های جنوبی شهر دمشق شنیده شده که تصور می رود در آن جا چند انبار اسلحه متعلق به سپاه قدس و گروه های وابسته به آن وجود داشته است.

خبرگزاری دولتی سوریه در گزارش خود ادعا کرد که شب گذشته چند شیئی روشن در آسمان دمشق در حال حرکت بوده که دفاع ضد هوایی ارتش به سوی آن ها موشک فرستاده و آن ها را منهدم ساخته است.

رامی عبدالرحمن دبیر نهاد حقوق بشر سوریه گفت که انفجارها در محله ای به نام جرمانا در جنوب دمشق روی داده که شماری از انبارهای اسلحه متعلق به رژیم ایران و نیروهای وابسته به آن، در آن مکان قرار دارد.

او گفت که اسرائیل در گذشته نیز این نقاط را چند بار مورد حمله قرار داده است.

چهار هفته پیش نیز ارتش سوریه اعلام کرد که مکانی در آن کشور مورد حمله هوایی قرار گرفته است. منابع آگاه خبری گفتند که هدف بمباران شده، یک کارخانه تولید موشک های میان برد به موشک های نقطه زن بوده است. اسرائیل در مورد آن حادثه نیز سکوت کرد و مسؤولیتی به عهده نگرفت.

 

2 دیدگاه‌

  1. وقتی یک سارق و آدم کش در خانه ‌ما ایستاده باید چه کار کنیم ؟ بنشینیم و ویرانی خانه خود و یا از دست دادن عزیزانمان را ببینیم ؟ درود بر ارتش اسرائیل ، نگذارید سپاهیان تروریست قدرت بگیرند . اراده ی مقابله یعنی ادامه دادن حملات بر علیه مواضع تروریستی سپاه .

Comments are closed.