سوریه دوباره از حمله نظامی اسرائیل خبر داد. اسرائیل سکوت کرده است، ولی بگفته آگاهان، هدف بمباران مواضع سپاه قدس بود

سوریه دوباره از حمله نظامی اسرائیل خبر داد. اسرائیل سکوت کرده است، ولی بگفته آگاهان، هدف بمباران مواضع سپاه قدس بود

سوریه اعلام کرد که نیروی هوایی اسرائیل یک بار دیگر مواضعی را در داخل آن کشور هدف حمله قرار داده، ولی سامانه های ضد هوایی آن کشور، حمله اسرائیل را خنثی کرده و ظاهرا آسیبی وارد نیامده است. اسرائیل در این باره سکوت کرده و تاکنون واکنشی نشان نداده است. در طول سال های اخیر، نیروی هوایی اسرائیل بیش از دویست پرواز عملیاتی علیه مواضع استقرار سپاه قدس و نیروهای وابسته به آن در سوریه انجام داده و بیش از یک هزار هدف نظامی وابسته به ایران مورد حمله قرار گرفته است.

در گزارش خبرگزاری رسمی سوریه (سانا) آمده است که نیروی هوایی اسرائیل چندین موشک به سوی تپه ای به نام تِل الحاره شلیک کرده، ولی سامانه های ضد هوایی سوریه توانسته اند همه آن ها را شکار کنند. ارتش سوریه در گذشته نیز بارهای از موفقیت خود در شکار کردن موشک ها خبر داده، ولی این ادعا مورد تائید کارشناسان نظامی قرار نگرفته است.

ارتش سوریه تائید کرد که در جریان این حمله به نقاطی آسیب رسیده است. ولی در این باره توضیح بیشتری داده نشد. سانا تاکید کرد که کسی کشته یا زخمی نشده است. در ادامه گزارش آمده است که ارتش اسرائیل به شیوه جنگ الکترونی روی آورد تا بتواند رادارهای سوری را از کار بیاندازد که نتوانند موشک های شلیک شده دشمن را هدف قرار دهند.

همان گونه که گفته شد، اسرائیل در این باره به سکوت ادامه می دهد. در یک هفته اخیر این دومین بار است که سوریه از حمله هوایی خبر می دهد.

بنیامین نتانیاهو نخست وزیر و وزیر دفاع اسرائیل چند روز پیش در چارچوب واکنش به سخنان محمد جواد ظریف، گفته بود که اسرائیل به تلاش قاطعانه خود برای جلوگیری از استقرار نیروهای قدس در سوریه ادامه می دهد.

آوی دیختر رئیس کمیسیون امنیت و امور خارجی پارلمان اسرائیل در مصاحبه رادیویی امروز خود گفت که روسیه نیز همانند اسرائیل با ادامه حضور نیروهای رژیم ایران در سوریه ناخرسند است. او گفت که ارزیابی می کند که حتی شخص بشار اسد خواهان ماندن رژیم ایران در خاک کشورش نیست. ولی در مرحله کنونی صلاح نمی داند به آن ها دستور خروج بدهد.

تحلیلگر رادیو پیام اسرائیل گفته بود که پس از پایان گرفتن کامل جنگ داخلی در سوریه، بشار اسد ناچار خواهد بود برای خروج همه واحدهای وابسته به رژیم ایران اقدام کند، در غیر این صورت کشورهای اروپایی و ایالات متحده حاضر نخواهند شد به بازسازی سوریه کمک کنند و در انجام پروژه های سازندگی در آن کشور سهیم گردند.

شماری از فرماندهان سپاه پاسداران ایران و شخص حسن نصرالله سرکرده حزب الله لبنان، بارها به صراحت گفته اند که قصد دارند خاک سوریه را به پایگاه نظامی دیگری برای حمله به اسرائیل مبدل سازند. گروه جهاد اسلامی آزادی فلسطین نیز ادعاهای مشابه مطرح ساخته و گفته بود که می خواهد در جنگ برای بازگرداندن بلندی های گولان به سوریه، شرکت فعال داشته باشد.

یکی از هدف های نظامی در سوریه که هفته پیش مورد حمله قرار گرفت، فرودگاه نظامی تی فور در شمال غرب آن کشور بود که یکی از مهمترین مراکز استقرار هوایی سپاه قدس در سوریه است.

2 دیدگاه‌

  1. شما ادعا می کنید چند هزارحمله به مراکز سپاه قدس درخاک سوریه انجام داده اید. پس چرابعد ازحملات شما، شهدای احتمالی تشییع نمی شوند درایران یاهیچ تصویر ونشانی ازافرادی که تاکنون مورد حمله قرار گرفته اند منتشر نمی شود؟!

  2. با درود

    برخلاف پروپاگاندا و بمباران رسانه ای و تبلیغات رژیم داعشی جمهوری اسلامی من عاشق اسرائیل هستم و آرزوی پیروزی و سربلندی برای آن کشور را دارم.
    به امید روزهای دوستی ایران و اسرائیل.

Comments are closed.