سوریه: موشک‌های اسرائیلی یک بار دیگر انبارهای اسلحه سپاه قدس در حومه دمشق را هدف قرار دادند

خبرگزاری رسمی سوریه از وقوع یک حمله هوایی دیگر در ناحیه جنوبی دمشق پایتخت آن کشور را اعلام کرد، ولی طبق معمول گفت که پدافند هوایی آن کشور توانسته است راکت‌های پرتاب شده را خنثی کند.

هفته پیش نیز حمله مشابهی در خاک سوریه روی داد که پس از یک روز نهاد حقوق بشر سوریه که مرکز آن در لندن است، اطلاع داد که با آسیب دیدن یک مرکز نظامی در نزدیکی شهر حمص، ۹ نظامی کشته شده اند که احتمالا همه آن ها و یا بخشی از آنان، وابسته به سپاه قدس ایران بوده‌اند.

دولت سوریه این حمله را نیز به اسرائیل نسبت داد. ولی دولت اورشلیم در مورد هر دو حمله سکوت کرده و مسئولیتی به عهده نگرفته است.

از دو سال و نیم پیش که تلاش سپاه قدس برای استقرار نظامی در سوریه آغاز شد، دست کم دویست پرواز عملیاتی صورت گفت که بیش از یک هزار هدف نظامی وابسته به رژیم ایران و نیروهای وابسته به آن آسیب دید.

سوریه اعلام کرد که حمله سپیده دم امروز نیز از طریق حریم هوایی لبنان صورت گرفته بود.

با آن که ارتش سوریه ادعا کرد که پدافند هوایی آن توانسته است موشک های شلیک شده را شکار کند، صدای چندین انفجار بزرگ در حومه دمشق شنیده شد و شعله های آتش از فاصله دور قابل دیدن بود.

برخی منابع خبری گزارش دادند که محل مورد حمله، یکی دیگر از انبارهای اسلحه متعلق به حکومت ایران بوده که قرار بود در اختیار نیروهای قدس، ارتش سوریه و حزب الله لبنان قرار گیرد.

منابع آگاه خبری می گویند که اسرائیل همه پروازهای باری و نظامی از ایران به سوریه را دنبال می کند و از انتقال جنگ افزار آگاهی کامل دارد و هنگامی که این اسلحه به انبار منتقل می گردد، آنجا را هدف قرار می‌دهد.

رژیم ایران هنوز نسبت به این خبر واکنشی نشان نداده است.

این حمله دو روز پس از آن صورت گرفت که سپاه پاسداران با اعلام قرار دادن یک ماهواره جاسوسی در مدار زمین، ادعا کرد که اکنون برای نابودی اسرائیل آمادگی بیشتری دارد.

حمله هوایی امروز (دوشنبه) ساعت پنج بامداد رخ داد که هنوز هوا روشن نشده بود.

خبرگزاری المیادین در لبنان، وابسته به حزب الله خبر داد که هنگام انجام حمله، چندین پرنده نظامی اسرائیلی، در حریم هوایی جنوب لبنان در حال پرواز بوده اند. آخوند حسن نصرالله سرکرده حزب الله لبنان تهدید کرده بود که اگر اسرائیل همچنان از حریم هوایی لبنان استفاده کند، هدف انتقام سختی قرار خواهد گرفت.

 

یک دیدگاه

  1. این مردم دنیا ببینید که چگونه رژیم تروریست جمهوری اسلامی ایران اموال وداراییها وثروتهای ملی ومردمی کشور ایران را با تولید وارسال موشکها وخمپاره ها وتامین بودجه نظامی درسوریه هم مردم محلی آنجا رابه کشتن میدهد وهم ایرانیان را به خطر انداخته ونابود میکند تا اینکه شعارهای پوچ وافکاربی معنی ومغرضانه حکومت که همانا دخالت درامورداخلی ونظامی در سایرکشورها به بهانه نابودی (دشمن) غیراسلامی میباشد را برکرسی بنشاند ونهایتا خود مردم ایران را فقیرترسازد.

Comments are closed.