سوریه: هلیکوپترهای نظامی اسرائیل، مواضع ارتش سوریه و تسلیحات سپاه قدس را هدف موشک قرار دادند

تلویزیون دولتی سوریه از یک حمله هوایی تازه ارتش اسرائیل علیه مواضعی در خاک آن کشور خبر داد که احتمالا آسیب زیادی وارد کرده و تلفاتی نیز به دنبال داشته که گفته شد اکثر قربانیان، وابسته به سپاه قدس و نیروهای مزدور حکومت ایران در سوریه بوده اند.

در گزارش خبری تلویزیون دولتی سوریه آمده است که هلیکوپترهای نظامی اسرائیل بر فراز نقاطی در خاک سوریه ظاهر شدند و به سوی آن ها موشک پرتاب کردند. نقاط بمباران شده، در نزدیکی شهر قنیطره در نزدیکی مرز اسرائیل در بلندی های گولان، و همچنین شهر درعا اعلام شده که آن نیز از مرز اسرائیل فاصله کمی دارد.

در دو ماه اخیر، این سومین حمله هوایی علیه مواضع در سوریه است که به اسرائیل نسبت داده شده است.

سازمان حقوق بشر سوریه تایید کرد که چنین حمله هوایی صورت گرفته و مواضع نظامی سوریه و سپاه قدس در قنیطره آسیب جدی متحمل شده است.

آگاهان نظامی می گویند که سپاه قدس از هنگام ورود به سوریه، همچنان می کوشد در نزدیکی خاک اسرائیل پایگاه های تهاجمی برپا سازد، ولی تا کنون در این تلاش شکست خورده است، زیرا اسرائیل این فعالیت را از نزدیک دنبال می کند و برای خنثی کردن آن به ده ها حمله هوایی دست زده است.

منابع خبری می گویند که این بار نیز نیروی هوایی اسرائیل انبارهای اسلحه و تاسیسات زیرزمینی و آشکار سپاه قدس را هدف قرار داده است.

نفتالی بنت وزیر دفاع اسرائیل در این هفته دوباره گفته بود که مبارزه علیه حضور نظامی رژیم ایران در سوریه، باید در سطوح مختلف و به شیوه های گوناگون صورت گیرد. بنت گفته بود که مبارزه اسرائیل با استقرار سپاه قدس در سوریه، از مرحله بازداری فراتر رفته و اکنون تلاش به هدف بیرون راندن کامل عوامل چریکی وابسته به رژیم ایران، در خاک همسایه اسرائیل است.

اسرائیل معمولا مسئولیت مستقیم این حملات را به عهده نمی گیرد. رژیم ایران نیز که بارها اسرائیل را به نابودی تهدید کرده، به سکوت درباره این حملات ادامه می دهد.

منابع خبری گفتند انبارهای اسلحه که این بار هدف بمباران قرار گرفت، جنگ افزارهایی بود که اخیرا از ایران به سوریه رسیده بود تا علیه اسرائیل به کار رود.

امروز (آدینه) یک شرکت فیلمبرداری فضایی تصاویری از دو حمله قبلی اسرائیل به مواضع سپاه قدس در سوریه انتشار داد و از جمله گفت که برخی مواضع زیرزمینی سپاه قدس نیز نابود شده است.