سوریه: «پهپادهای ناشناس، به مواضع روسیه در نزدیکی بندر لاذقیه حمله کردند، ولی گریختند»

ارتش سوریه اعلام داشت که پرنده های نظامی بیگانه، نیمه شب گذشته (دوشنبه) قصد حمله به دو شهر سوریه در استان لاذقیه را داشته ارتش سوریه مانند همیشه ادعا کرد که این حمله را به طور کامل دفع کرده، ولی برخلاف موارد پیشین، اسرائیل را به مسئولیت این حمله متهم نساخت.

به گفته رسانه های سوریه، این حمله توسط پهپادهای ناشناس انجام گرفته و علیه نقاطی در دو شهر بانیاس و جبله بوده، که هر دو در ساحل دریای مدیترانه قرار دارند.

احتمال دارد که هدف از این حمله ویران کردن مواضع نظامی و یا انبارهای اسلحه بوده است. ولی بدیهی است که ارتش سوریه به علت حمله اشاره ای نکرد.

ارتش سوریه اعلام داشت که پدافند هوایی آن کشور به سوی پهپادها آتش گشودند و آن ها را ناچار به فرار کردند.  ولی سازمان حقوق بشر سوریه، که مرکز آن در لندن است و معمولا منابع خبری خوبی در اختیار دارد، گزارش داد که صدای سه انفجار بزرگ در شهر بانیاس شنیده شده است.

در یک گزارش ادعا شده که هدف پهپادها حمله به مواضع ارتش روسیه بوده است. ارتش روسیه در بندر لاذقیه و اطراف آن دارای چند پایگاه دریایی می باشد.

خبرگزاری رسمی سوریه اعلام داشت که این نقاط تاکنون چند بار هدف حمله پهپادها قرار داشته است. این خبرگزاری، مسؤولان حملات را “گروه های تروریستی” توصیف کرد، ولی درباره هویت آنها توضیحی نداد.