سوفیا لورن در سن ۸۶ سالگی و پس از ۱۱ سال، در نقش یک بانوی یهودی بازمانده هولوکاست بازی می کند

سوفیا لورن، پس از سال ها کناره گیری از سینما و بازنشسته کردن خویش، به صحنه بازگشته و این بار در نقش یک بانوی سالخورده یهودی، در فیلمی که بر اساس فاجعه “هولوکاست” تهیه می شود، نقش اول را بازی می کند.

سوفیا لورن که در ده های گذشته یکی از موفق ترین و هوس انگیزترین ستارگان سینمای ایتالیا و هولیود بود، و اکنون  ۸۶  سال دارد، یازده سال پیش از جهان سینما خداحافظی کرده بود.

فیلمی که رویدادهای آن به کشتار شش میلیون نفر یهودی در “هولوکاست” در جنگ جهانی دوم مربوط می شود “زندگی” نام دارد و وقایع آن در شرح سرگذشت یک بانوی یهودی بازمانده از این کشتار، بازتاب می یابد.

تهیه این فیلم توسط ادواردو پونتی فرزند سوفیا لورن انجام گرفته و هم اکنون مراحل تکمیلی خود را می گذراند و قرار است به شبکه فیلم های سینمایی به نام “نت فلیکس” فروخته شود.

یک  بازیگر ایرانی به نام بابک کریمی نیز در این فیلم نقش آفرینی کرده است.

بانوی یهودی که در این فیلم داستان زندگی او بازگو می شود “مادام روزا” نام دارد و یک بانوی یهودی از بازماندگان هولوکاست است که کودکان یتیم را تحت سرپرستی قرار داده است.

در بخشی از داستان آمده است که یک کودک ۱۲ ساله یتیم زاده سنگال، که تحت سرپرستی مادام روزا قرار دارد، و “مومو” نامیده می شود، می خواهد شمعدان های با ارزش خانه او را بدزدد.

ماجرای فیلم، برگرفته از داستانی به نام “زندگی پیش رو” نوشته رومن گاری می باشد و قرار است به مدت یک ماه در ایتالیا به نمایش گذاشته شود و سپس در اختیار کمپانی “نت فلیکس” قرار گیرد و در سراسر جهان توزیع شود.

بابک کریمی که در این فیلم نقش آفرینی می کند، یکی از بازیگران برجسته ایرانی است که در گذشته در فیلم معروف “جدایی نادر از سیمین” و همچنین “ماهی و گربه” بازی کرده است.

آخرین نقش آفرینی سوفیا لورن یازده سال پیش در یک فیلم تلویزیونی به نام “خانه من پر از آینه” نام داشت.