ونزوئلا، سومین جبهه‌ ایالات متحده برای پیکار با منابع مالی یک حکومت تعرضی و تروریستی

در چارچوب این اقدامات ایالات متحده اعلام کرده است که شرکت هواپیمایی ماهان که در لیست تروریستی قرار دارد از طریق پروازهای مستقیم و منظم به سمت کاراکاس به حکومت تروریستی مادورو برای ادامه دیکتاتوری در ونزوئلا کمک می رساند

سومین جبهه‌ای که ایالات متحده در آن به پیکار ادامه می دهد تا منابع مالی یک حکومت تعرضی و تروریستی را بخشکاند ونزوئلا می باشد که در آن کشور رئیس جمهوری برکنار شده که هنوز خود را رهبر ونزوئلا می داند و همیشه به سیاست های ضد آمریکایی معروف بوده است.

در چارچوب این اقدامات ایالات متحده اعلام کرده است که شرکت هواپیمایی ماهان که در لیست تروریستی قرار دارد از طریق پروازهای مستقیم و منظم به سمت کاراکاس به حکومت تروریستی مادورو برای ادامه دیکتاتوری در ونزوئلا کمک می رساند.

ایالات متحده اعلام کرده است که قصد دارد صادرات نفت ونزوئلا را به نصف کاهش دهد تا حکومت مادورو پول کافی برای ادامه فعالیت های خود نداشته باشد و از قدرت کنار رود.

شرکت هواپیمایی ماهان که به سرکردگان رژیم ایران تعلق دارد از ۸ سال پیش در فهرست تحریم‌های ایالات متحده قرار گرفته است.

شرکت ماهان که احتمالاً سپاه پاسداران و سران رژیم از سهامداران عمده آن هستند معمولاً به ماموریت های نظامی برای انتقال اسلحه و جنگ افزار و مهمات به کشورهایی پرواز می کند که حکومت ایران در آنجا فعالیت نظامی دارد.

رهبران ایالات متحده تا کنون بارها دخالت گسترده نظامی و سیاسی رژیم ایران را در ونزوئلا و برخی دیگر از جمهوریهای آمریکای لاتین را محکوم دانستند.

حکومت ایران همچنان هرگونه دخالت نظامی یا سیاسی در ونزوئلا را تکذیب می کند و حتی موسوی سخنگوی وزارت خارجه حکومت اسلامی این اتهام های ایالات متحده را تمسخرآمیز نامید.

موسوی ادعا کرد که هدف از همکاری ایران و ونزوئلا فرستادن گروه‌های کارشناسی و مهندسی برای حل مشکلات تامین آب و برق در آن کشور می باشد.

موسوی ادعا کرد که ایالات متحده به یک اقدام غیر انسانی در صد و مردم ونزوئلا را ناچار می سازد که از ادامه حمایت از ما دور دست بردارند و به سوی فردی بروند که خود را رئیس جمهوری جدید ونزوئلا می دانند و از پشتیبانی گسترده ایالات متحده برخوردار است.

دولت ایالات متحده از ۵ ماه پیش هرگونه معامله بین کمپانی های نفتی آمریکا با شرکت دولتی نفتی ونزوئلا را ممنوع ساخته است.

هدف همه این اقدامات ایالات متحده آن است که نیکلاس مادورو رئیس جمهوری معزول ونزوئلا به شکست خود اعتراف کند و کرسی خود را ترک گوید.

آگاهان می‌گویند که پرزیدنت ترامپ تحریم های گسترده تری را علیه دولت مادورو در ونزوئلا می‌بیند و آن ناچار ساختن کمپانی های غیر آمریکایی به قطع معاملات نفتی با دولت مادورو میباشد.

کمپانی های نفتی بین المللی که این دستور ایالات متحده را اجرا نکنند از ادامه معامله ها با کمپانی های آمریکایی محروم خواهند شد.

ونزوئلا نیز همانند حکومت ایران برای اداره کردن کشور و تامین نیازهای مردم و حکومت سخت به درآمد نفت نیاز دارد و بدون آن اقتصاد نوین کاملا فلج میشود.

3 دیدگاه‌

  1. خیلی کم داشتیم این ونزوئلای گرسنه و درفقر نگه داشته شده تحت حکومت مادورو هم به لیست گدا گشتنه ها و کمک بگیران از دولت فخیمه و دست ودلبازحکومت جمهوری اسلامی ایران هم اضافه شد. وای خدایا تو کی درهای نجات را برای هشتاد میلیون ایرانی با این اوضاع واحوال ناخوشایند بازمیکنی؟

  2. جاییکه همانند اعزام مزدور و خرابکار سپاه پاسداران و سلاح به مرز اسرائیل فقط اقدام عملی ارتش اسرائیل کارایی دارد را نمیتوان با اعلام تحریم و بدون اقدام عملی و نظامی و امنیتی از سوی دولت آمریکا متوقف ساخت و فقط یک اقدام عملی نظامی و امنیتی قاطع آمریکا متواند جلوی ارسال مزدور و خرابکار و تجهیزات را از طرف دولت ایران به سمت لیبی و ونزوئلا رابگیرد اسرائیل باید حتما آمریکا را تشویق به هدف قرار دادن پایگاههای سپاه پاسداران در ونزوئلا وآمریکای لاتین بکند و جلوی قاچاق نفت مادرو و لیبی با کمک ایران و حزب الله را بگیرد چون فقط این فقط رژیِم ایران است که در ونزوئلا فعالانه حضور دارد و روسیه و چین هم فقط به تعیت از رژیم منحط ایران به حمایت از دولت ضعیف مادرو وارد شده اند و به پشتوانه حضور نیروهای فشل تروریستی ایران در ونزوئلا حضور دارند و به مادرو برای تجهیز ارتش یک میلیون نفری اش دلگرمی میدهند اسرائیل و آمریکا خواب نباشند و جلوی بلعیدن و قاچاق نفت توسط حزب الله برای کمک به حزب دمکرات و ایجاد آشوب در آمریکا و اروپا و فرانسه را بگیرند . من همین الآن مستحق دریافت جایزه ۲ میلیون دلاری ورزارت خارجه آمریکا هستم چون دارم آنرا اعلام میکنم .

Comments are closed.