سوها عرفات بیوه یاسر عرفات: «وقتی از آتش زدن پرچم امارات پوزش طلبیدم، رهبران فلسطینی مرا تهدید کرده اند»

همسر بیوۀ یاسر عرفات رهبر درگذشته سازمان آزادیبخش فلسطینی، ادعا می کند که حکومت خودگردان فلسطینی حق او و فرزندش را پایمال کرده و روح یاسر عرفات را با این رفتار آزرده است. سوها عرفات که هنوز یک بانوی جوان محسوب می شود، چند سال پیش از مرگ عرفات با او ازدواج کرد و دارای یک فرزند شد.

سوها عرفات، پس از مرگ شوهرش که در نتیجه یک بیماری مرموز روی داد در اروپا ماند و حاضر به بازگشت به نواحی فلسطینی نشین نشد.

حکومت خودگردان فلسطینی سوها عرفات را متهم می سازد که میلیون ها دلار پولی را که عرفات محرمانه به بانک های خارجی منتقل ساخته بود، تصاحب کرده است. سوها عرفات پس از مرگ شوهرش، از رهبران فلسطینی خواسته بود زندگی مجلل او را همچنان تامین کنند.

بیوۀ یاسر عرفات، در گفتگویی که شب گذشته (پنجشنبه) از تلویزیون اسرائیل پخش شد، از جمله گفت: «اگر آنچه را که عرفات درباره رهبران کنونی فلسطینی ها گفت افشاگری کنم، همه آن ها را در برابر چشمان فلسطینیان به آتش خواهد کشید».

درگیری جدید بین سوها عرفات و کادر رهبری کنونی فلسطینی هنگامی بروز کرد که در اعتراض به تصمیم امارات عربی متحده برای عادی سازی روابط با اسرائیل، تظاهراتی در نواحی فلسطینی نشین برگزار گردید و در جریان آن، پرچم امارات به آتش کشیده شد. سوها عرفات به این رفتار به شدت اعتراض کرد و از رهبران امارات عربی متحده از این بابت پوزش طلبید. او می گوید که کوتاه مدتی پس از انتشار این خبر، سرکردگان حکومت خودگردان تهدیدهای متعددی برای او فرستادند و وی را مورد توهین قرار دادند.

او گفت که برای سران حکومت فلسطینی پیام فرستاده که اگر آن ها به وی و یا خانواده اش آسیب برسانند، وی به افشاگری هایی خواهد پرداخت که همه این رهبران در برابر چشم فلسطینیان به آتش کشیده شوند.