سوییس گفت:علی رغم بازگشت تحریم به فعالیت تجاری خود با ایران  ادامه می دهد

امریکا نسبت به همکاری افتصادی اروپا و ایران بعد از بازگشت تحریم ها به اروپا هشدار داده است

دولت سوییس به شرکت های خود توصیه کرد که علی رغم بازگشت تحریم های آمریکا علیه ایران به فعالیت تجاری خود با ایران  ادامه دهند.

این درخواست در حالی بیان می‌شود که دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا در پیامی در صفحه توییتر خود با اشاره به بازگشت رسمی تحریم‌ها بر علیه ایران تصریح کرد که: هرکس با ایران و جمهوری اسلامی داد و ستد کند با ایالات  متحده معامله نخواهد کرد.

دولت سوئیس با ابراز تاسف از وضعیت رو به وخامت ناشی از بازگشت تحریم ها در ایران از سوی آمریکا اذعان کرده که با این حال مجازات آمریکا ممکن است دامن شرکت‌های سوئیسی دارای روابط اقتصادی با ایران را نیز بگیرد.

فابیان مانیفس مسئول دبیرخانه اقتصادی وزارت امور خارجه سوئیس گفت:تحریم‌های آمریکا بر وضعیت حقوقی در این کشور در رابطه با ایران تاثیر نخواهد گذاشت.

وی گفت: سوئیس از وضعیت رو به وخامت مرتبط با تحریم های آمریکا علیه ایران متأسف است. این مقام رسمی افزوده که دولت فدرال سوئیس از منابع اقتصادی این کشور دفاع می کند اما قادر به تحت فشار گذاردن شرکت ها در این زمینه نیست این مقام سوئیسی گفته است: با این حال به شرکت‌های سوئیسی توصیه می‌شود که روابط تجاری خود با ایران را ادامه دهند و سعی کنند درباره شرایط جدید اطلاعات خود را به روز نگاه دارند.

تحریم های دور  اول آمریکا علیه ایران باوجود درخواست متحدان این کشور برای تغویق  آنها از روز ۳ شنبه هفته جاری اجرایی شده و دسترسی ایران به دلار- تجارت فلزات و زغال سنگ- نرم افزار صنعتی و صنایع خودرو را مورد هدف قرار داده است.

این در حالی است که بسیاری از شرکت های مطرح اروپایی از ایران خارج شدند و اعلام کردند که حاضر به پذیرش ریسک معامله با ایران نیستند.

2 دیدگاه‌

  1. اگه جامعه جهانی اللخصوص کشورهای اروپایی بتوانند آمریکا را در این تحریم ها همراهی کنند – مردم ایران زودتر از دست این حکومت رهایی پیدا خواهند کرد و مطمئننا منطقه نیز روی آرامش به خود را خواهد دید

  2. لعنت بر کشورهای اروپایی که پشت مردم ایران را خالی کردند حالا خوب سفرا و کارکنان سفارتخانه هاشون تو ایران وضع مردم را میبینند – لال مونی گرفتند
    دورود بر پرزیدنت ترامپ و مردم آمریکا

Comments are closed.