سپاهی باقری: دستاورد جنگ با عراق، برپایی گروه های تروریستی شیعه، با نام “جبهه مقاومت” بود

یک فرمانده ارشد نیروهای مسلح در حکومت اسلامی ایران، سپاهی محمد باقری، با افتخار گفت که یکی از پیامدهای “فرخنده” جنگ هشت ساله ایران و عراق آن بود که به حکومت ایران امکان دارد گروه هایی از مسلمانان شیعه در منطقه را به خدمت خود بگیرد و آن ها را در یک تشکیلات تروریستی، تحت عنوان “جبهه مقاومت” به مزدوری خود در آورد.

سپاهی باقری همچنین ادعا کرد که اگر ایالات متحده پشتیبان اسرائیل در منطقه و جهان نبود، اسرائیل نابود می شد.

حکومت ایران، هفت روز اخیر را “هفته دفاع مقدس” نام نهاده و سران حکومت می کوشند با تحریف واقعیات و حقایق تلخ دوران جنگ، که حکایت از جنایات رژیم علیه ملت ایران دارد، در دفاع از این جنگ بی حاصل، به توصیف جنبه های “مثبت” آن بپردازند.

سپاهی باقری در یک سخنرانی، در توضیح اظهارات خود توضیح داد که رژیم ایران با استفاده از جنگ با صدام که از جانب ایران کافر محسوب می شود، بود که توانست شماری از شیعیان را به سوی خود بکشاند.

یادآوری می شود: پس از آن که مردم ایران از ادامه جنگ با شعار “راه قدس از کربلا میگذرد، ناخرسند شده و به حضور در جبهه علاقه ای نشان نمی دادند، حکومت کوشید با استخدام جوانان شیعه از کشورهای دیگر، این کمبود را جبران کند.

در مورد ادعای رئیس ستاد کل نیروهای مسلح رژیم، سپاهی محمد باقری، که گفت “اگر آمریکا نبود، اسرائیل وجود نداشت”، یادآوری می شود که اسرائیل همیشه پیشنهاد یاری گرفتن از ارتش آمریکا را رد کرده و همیشه به طور مستقل در برابر حملات دشمنانی که قصد نابودی این کشور را داشته اند، از خود دفاع کرده است.

سپاهی باقری در بخش دیگری از سخنرانی طولانی خود به مناسبت سالروز جنگ، ادعا کرد همه کسانی که در این جنگ، در راه اهداف ناکام مانده خمینی جان خود را از دست دادند، “اقربای خدا” هستند – یعنی پروردگار آنان را دوستان خود می داند.