سپاهی تقی زاده: با بکارگیری سامانه ضد هوایی جدید ایران، پروازهای جاسوسی آمریکا قطع شد

پاسدار قاسم تقی‌زاده جانشین وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح

یک مقام ارشد نظامی در حکومت ایران، در توصیف قدرت عملی یک سامانه ضد هوایی که رژیم ادعا می کند که خود، آن را طراحی کرده و ساخته است، ادعا می کند که نصب آن موجب توقف پروازهای جاسوسی و اطلاعاتی هواپیمای قدرتمند آمریکایی شده است.

بررسی میزان درستی این ادعا امکان پذیر نیست. ولی اکنون مدتی است که فرمانده های نیروهای نظامی رژیم ایران، مرتبا از ساخت وسایل تهاجمی و دفاعی پیشرفته خبر می دهند که هدف از آن ترساندن دشمنان رژیم و بازداشتن آن ها از یک حملۀ نظامی می باشد.

پاسدار قاسم تقی‌زاده جانشین وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح در جریان این خودستایی گفت : هواپیماهای جاسوسی آمریکایی از نوع u2 تا چندی پیش به طور مرتب روزی دو بار بر فراز منطقه پرواز داشتند اما بعد از ساخت سامانه پدافند هوایی ایران به نام باور ۳۷۳ متوجه شدند که این سامانه می‌تواند آنها را رهگیری و منهدم کند و این پروازها را متوقف کردند.

هواپیمای یو- دو یکی از قدیمی ترین و در عین حال پیشرفته ترین پرنده های اطلاعاتی ایالات متحده است که معلوم می شود به طور منظم در فضای هوایی کشورهای منطقه و به ویژه ایران پرواز می کند و به گردآوری اطلاعات نظامی می پردازد. ایالات متحده از امکانات دیگری نیز مانند پهپادها برای گردآوری اطلاعات استفاده می کند.

سپاه پاسداران دو ماه پیش یکی از این پهپادها را سرنگون ساخت. ایالات متحده نسبت به این اقدام، واکنش نظامی نشان نداد و به برقراری چند تحریم دیگر بسنده کرد.

پاسدار قاسم تقی زاده گفت : مجموعه نیروهای مسلح و صنعت دفاعی به تازگی توانست فعالیت‌های علمی و صنعتی را در سطح ملی، مدیریت و پیش ببرد و برای مقابله با سلاح‌های  پیشرفته دشمنان و تهدیدات موجود از سوی رژیم صهیونیستی و آمریکا، فناوری‌های مقابله و تکنولوژی‌های جهشی دفاعی را طراحی و بکار گیرد.

وی با اشاره به بودجه ۷۰۰ میلیارد دلاری نظامی آمریکا بیان کرد: اگر ما می‌خواستیم به سبک اتحاد جماهیر شوروی سابق وارد رقابت تسلیحاتی با آمریکا شویم که البته جماهیر شوروی به دلیل همین رقابت دچار فروپاشی شد، ممکن بود مشکلاتی هم برای ما به وجود بیاید.

تقی زاده  با اشاره به دوران حضور خود در ناسا گفت: تعداد زیادی از کارکنان ناسا ایرانی هستند، و از این ظرفیت‌ها در داخل کشور استفاده و با توجه به داشته‌های داخلی و اعتماد به جوانان به توانمندی دفاعی رسید.

وی افزود: باید تمام  فعالیت خود را جهت ایجاد بازدارندگی فعال متمرکز کنیم .

جانشین وزیر دفاع گفت :در زمینه ساخت موشک موفق بوده ایم ، از جمله موشک‌های دوربرد زمین به زمین با  سوخت جامد .موشک های ضد زره و همچنین موشک‌های کروز با برد ۸۰۰ و ۱۲۰۰ کیلومتر به نام هویزه را توانسته ایم کامل کنیم ؛ البته در این حوزه فعالیت‌های بسیاری صورت گرفته که رسانه ای نکردیم؛ در بخش دوش پرتاب ها نیز از سنسورهای بومی استفاده کردیم که خیلی از کشورها فاقد چنین سنسورهای دوگانه ای در این بخش هستند.

جانشین وزیر دفاع همچنین گفت: در موشک‌های ضدزره با استفاده از لیزر دارای موشک‌هایی مثل هویزه هستیم که کاربرد آن علیه

یک مقام نیروی دریایی حکومت گفت : برای روز اربعین یک پل هوایی در تمام نقاط مرزی با تهران برقرار شده است

نظامی حبیب الله سیاری معاون هماهنگ‌کننده و رییس ستاد ارتش جمهوری اسلامی اعلام کرد که ارتش در ایام اربعین به منظور تامین بهتر امنیت زائران در چهار نقطه مرزی با عراق با بالگردهای هوانیروز پل هوایی را با مرکز استان های مرزی برقرار کرده است.

نظامی سیاری گفت: امیدوارم مسوولان کشور عراق هرچه زودتر زمینه بازگشایی مجدد مرز خسروی را فراهم کنند.

حکومت ایران پیشتر به دلیل ایجاد ناآرامی ها و اعتراضات مردمی عراق علیه دولت عراق ومداخله  حکومت ایران در این کشور مرزهای ایران را بست اما پس از مدتی چند دوباره اعلام کرد که مرزها با تدابیر نظامی باز است .

یک دیدگاه

Comments are closed.