سپاهی یدالله جوانی یکبار دیگر تائید کرد که دستور تیراندازی به سوی معترضان را خامنه ای داده بود

 

یک مقام سپاه پاسداران، بار دیگر به طور غیرمستقیم تائید کرد که دستور تیراندازی به سوی معترضین که به کشته و یا زخمی گردیدن صدها نفر منجر شد، توسط خود خامنه ای صادر شده بود و اگر این کشتار صورت نمی گرفت، موجودیت رژیم سخت به خطر می افتاد.

سپاهی یدالله جوانی در سمت معاون سیاسی سپاه پاسداران در این زمینه گفت: «اگر دستور مستقیم رهبری در سرکوب و کشتار معترضان به موقع صادر نمی شد ما قادر نبودیم معترضان را ساکت کنیم.»

مفهوم این سخنان، همچنین تائید این ارزیابی است که اگر رژیم به چنین کشتار بیرحمانه ای دست نمی زند، بخش عظیمی از مردم ایران بپا می خاستند و حکومت کنونی را سرنگون می کردند.

یدالله جوانی به طور سربسته گفت که همین دستور خامنه ای در مورد تیراندازی به سوی تظاهرکنندگان بود که به نیروهای سرکوبگر رژیم و به ویژه افراد بسیج امکان داد در ظرف دو روز شعله های خیزش را فرو نشانند.

پاسدار جوانی در عین حال توصیه کرد که از این پس سخن گفتن درباره برخورد خونین با معترضان متوقف گردد، و همچنین رژیم، از لحظه نخست اجازه تظاهرات به مردم ندهد. او در توضیح این توصیه خود گفت: باید از تکرار مسائل وقایع اخیر در کشور جلوگیری کنیم.

علی  خامنه‌ای دو روز پس از شروع اعتراض به گران‌ شدن بنزین،معترضان را اشرار نامید و  از مسئولین حفظ امنیّت رژیم، خواست هر چه سریعتر این جریان مردمی را خاتمه دهند .

خامنه ای در تمجید از سرکوب مردم توس نیروهای حکومت  گفت: “نیروی انتظامی، بسیج، سپاه، دیگران در آن چند روز وارد میدان شدند و در مواجهه‌‌ای سخت، کار خودشان را، وظیفه‌ خودشان را انجام دادند”.

در جریان اعتراض‌های اخیر که به گفته فرماندهان سپاه طی دو روز جمع شد، بر اساس گزارش‌های منتشره حداقل ۳۶۶ نفر کشته و دست‌کم هفت هزار نفر بازداشت شده‌اند.

علی سعیدی، رئیس عقیدتی سیاسی دفتر فرماندهی کل قوا نیز گفت : رهبری  خود مسئولیت «تمام هزینه‌های» تصمیم به گران کردن بنزین را پذیرفته است.

این مقام ارشد سپاه گفت که «پیاده‌سازی» طرح گران‌ کردن بنزین بخصوص زمانی که دشمن منتظر نشسته است، اشکال داشت.

وی در این سخنان را مطرح می کند که پیش از این خامنه‌ای گفته بود تصمیم به گران‌ کردن بنزین با “پشتوانه کارشناسی” توسط سران سه قوه و حمایت مستقیم خود رهبر اتخاذ شده است.

سپاهی یدالله جوانی مردم معترض را “نیروی دشمن” و “اراذل و اوباش” نامید و گفت  دشمن این افراد را «از طریق فضای اجتماعی شناسایی می‌کند و اگر بنزین هم گران نمی‌شد، بنا داشت که لشکر خود را تا پایان سال یک جایی وارد صحنه کند.

3 دیدگاه‌

 1. همه ی دنیا میدونند اسرائیل ، امریکا ، عربستان یک درصد هم به فکر مردم ایران نیستند و به دنبال منافع خودشون هستند و چه احمقانه هست این فکر که گروهی در ذهن دارند که این کشور ها شیفته و عاشق انها هستند .
  بهتره به جای اینکه مقصر این اتفاقات رو رهبری جامعه ایران بدونید ، برید و به فکر اینده ای باشید به زودی دچار ان خواهید شد (۲۵ سال اینده )
  شما خودتون بهتر میدونید که دست نشانده ها و نفوزی های شما در دولت و مجلس باعث و بانی مشکلات ایران هستند
  تاریخ را بخوانید علی امام اول شیعیان و فرزندان انها را چگونه زمین گیر کردند ، شما از همان قوم و قماش هستید
  اگر میخواهید مارا بشناسید روایت کربلا را بخوانید ، و مهم تر از همه کتتبی که چند روز پیش دست یکی از مقامات بلند پایه شما بود یعنی کتاب بنیان گذار نظام جمهوری اسلامی به خوبی نشان میدهد در چه باطلاقی گیر کرده اید .
  فکر نمی کنم انقدر جراعت داشته باشید که این نظر را انتشار دهید چراکه سربازان شما که نماد قدرت شماست در خلیج همیشگی فارس شلوار خود را خیس کردند چه برسد به شما مدیران جنگ نرم
  وسلام صدای یک افسر جنگ نرم توسعه دهنده وب و برنامه نویس ایرانی

Comments are closed.